Moje sladké tajemství

Nezapomínejte na důležité noční krémování

Možná už máte dokonalou pečující rutinu. Ráno denní a oční krém, večer odličování a tonizaci. Ale to nestačí.

Odborníci se vzácně shodují. V noci se pokožka přirozeně opravuje a obnovuje. Když ji k tomu přikrmíte vhodně vybraným krémem, slupne ho jako malinu.

Jak to začalo

Ulehnout bez nakrémovaného obličeje bylo pro majitelky suché a zralé pokožky nepředstavitelné. Přídavek péče s hutnější texturou a druhou dávkou hydratace potřebovaly víc než ženy s pletí normální či mastnější. Označení na kelímcích tedy určovalo: výživný noční krém pro suchou pokožku.

Pro každou tvář něco jiného

Dnes najdete v regálech drogerií krémů mnohem víc. Univerzální vyhovují všem typům pleti včetně suché. Přidávají například na jasu, ten ubírá roky a rozjasněná pokožka také potřebuje mnohem méně zkrášlování. Místo krycího make-upu pro celou tvář stačí nedokonalosti zamaskovat korektorem.

Co se skrývá pod víčkem

Noční krémy doplní žádoucí složky, a především uzamknou péči, kterou jste již aplikovaly předem. Jde o tandemovou záležitost. Poslední krok každodenního kosmetického rituálu se stará o to, aby všechny produkty, které svému obličeji dopřejete, pronikly do hloubky. A také tam zůstaly a pracovaly s maximálním nasazením.

Jaký jste typ?

Pokud neznáte svoji genetickou výbavu, poraďte se s kosmetičkou. Protože jiný krémový dotek si žádá pokožka suchá, jiný mastná a normální. To je základní dělení, které na nočním krému najdete.

Když se vám tvář rychle mastí a vyskakují vám pupínky, hledejte specialistu na bázi ovocných kyselin. Typickou složkou je kyselina salicylová, která povzbuzuje prokrvení pleti a odlučuje odumřelé suché šupinky kůže.

Když obličej trpí žízní

Osmihodinová noční kosmetická směna dokáže parádně ulevit od pocitu suchosti (drsného povrchu), napínání a ztráty svěžesti. Povolejte do služby osvědčenou kyselinu hyaluronovou, která podle typu hydratuje v různých vrstvách pleti. A ceramidy, které na povrchu udělají pokličku, jež zabrání unikání vody ven.

Zvláštní zacházení pro citlivky

Pohlídejte si, aby noční krém nebyl vylepšen parfemací. Také zjistětě koncentraci krému a agresivitu složek. Citlivá pokožka reaguje zčervenáním například na exfoliační kyseliny a retinol.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden