Nezapomínejte na sílu léčivých kořenů

Pampeliška čistí organismus

Snad nejznámější léčivkou, jejíž kořen stojí za povšimnutí, je smetánka lékařská. Pampeliškový kořen obsahuje betakaroten, křemík, draslík, vápník, železo a další vitaminy a důležité minerálních látky.

Kořen smetánky je vynikajícím prostředkem pro čištění krve, čistí a posiluje ledviny, pomáhá regenerovat játra, žlučník, slinivku, podporuje trávení a růst červených krvinek. Dále snižuje krevní tlak, krevní cukr, cholesterol a prospívá krevnímu oběhu, tak i zlepšuje činnost srdce.

Rovněž je účinným lékem na kožní nemoci, alergie i revmatismus. Zázvor zvýší imunitu Další kořen, bez něhož se neobejdete, je zázvor. Ten totiž působí komplexně na viry, bakterie i plísně a zvyšuje imunitu organismu.

Jako silný přírodní antioxidant celkově bojuje proti všem zánětům v těle. Rovněž stimuluje krevní oběh, prokrvuje a zahřívá organismus. Třapatka jako antibiotikum I kořen třapatky nachové se vyplatí mít doma po ruce.

Vždyť právě třapatka patří k nejúčinnějším přírodním antibiotikům. Navíc skutečně celkově posiluje obranyschopnost organismu a je velmi dobrou prevencí před nachlazením. Pokud si chcete připravit silný vývar z třapatky, vezměte 1 čajovou lžičku jejího sušeného kořene, zalijte 0,25 l studené vody, vše povařte asi pět minut, nechte 15 minut vyluhovat a sceďte.

Zapomenutý elixír mládí Zdánlivě obyčejný křen selský je také nazýván elixírem mládí. Obsahuje totiž nejen dostatek vitaminu C, ale i řadu důležitých minerálních látek, jako jsou hořčík, draslík, železo, fosfor a vápník.

Rovněž působí protizánětlivě, močopudně, regeneruje játra, a svými protiplísňovými účinky ovlivňuje správnou funkci střev..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden