Ničí ho těžká nemoc!

Bojí se, že navždy ztratí milovanou ženu

Chvíle obrovské nejistoty a bolesti prožívá už několik dlouhých měsíců herec Josef Laufer (77). Život jeho milované ženy Ireny Greifové (76) je totiž v ohrožení a nikdo nedokáže s jistotou říct, jestli se ještě někdy vůbec uzdraví.

Učiněné peklo na zemi začalo oblíbenému herci Josefu Lauferovi zhruba vloni v červnu, kdy se v médiích objevila informace, že jeho žena Irena musela být hospitalizována v nemocnici. Laufer se stavu své manželky, s níž žije bezmála 50 let, nechtěl zprvu příliš bavit.

Sám totiž pořádně nevěděl, co všechno ji čeká. Tou dobou ležela kostýmní výtvarnice Národního divadla na anesteziologicko – resuscitačním oddělení. Co přesně ji do rukou odborníků přivedlo nikdo přesně netušil.

Spekulovalo se však o možné mozkové mrtvici či srdeční příhodě. Nic z toho se však nakonec nepotvrdilo.

Malá šance na vyléčení

„Je to opravdu strašně vážné,“ tvrdil o měsíc později Laufer s tím, že lékaři jeho milé diagnostikovali syndrom toxického šoku, který dokáže přežít jen velmi málo lidí. Herec byl v té době nesmírně zoufalý a nijak se netajil obavami, co by se stalo, kdyby to jeho žena nepřežila.

Trávil u jejího lůžka každou volnou chvíli, vyhlídky však nebyly příliš dobré.

Objevily se komplikace

Na malou chvíli se zdálo, že se stav Greifové začal zlepšovat, když tu nečekaně přišla další obrovská rána. Podle našich informací musela kostýmní výtvarnice podstoupit v uplynulých týdnech náročnou operaci střev.

Ta se jí zauzlila, zřejmě vlivem dlouhodobé nepohyblivosti. „Paní Greifovou jsme učili znovu chodit a když už bylo vše na dobré cestě, musela podstoupit operaci břicha,“ uvedli zaměstnanci nemocnice. Narkóza, kterou musela Lauferova žena podstoupit pro ni ale byla po umělém spánku, ve kterém byla, velmi nebezpečná a je otázkou, jak se s ní tělo vyrovná.

„Vyhráno ještě nemáme...“ vzkázal herec, který ale i přes nepříznivé vyhlídky věří, že jeho manželka v sobě najde dostatek sil na to, aby krutý osud dokázala zvrátit.

reklama
reklama

Komentáře