Moje šťastná hvězda

Nikdy ho ani ve snu nenapadlo, že by ji opustil

Moje šťastná hvězda

Hned jak Ninu Divíškovou spatřil, věděl, že je pro něho ta pravá. Sice ji musel dlouho dobývat, herečka ale nakonec nelitovala.

V 60. letech byl JAN KAČER (86) hvězdou nové filmové vlny. V té době už měl po svém boku NINU DIVÍŠKOVOU (†84), která byla celým jeho světem. S jejím odchodem se smiřuje jen velmi těžko.

Rozhovory s Janem Kačerem (86) je radost poslouchat. Mluví v nich i o svém soukromém životě, v němž prožil věci, které by leckoho dostaly na dno.

Otec pro ně obětoval život

Když se v roce 1936 narodil, zdálo se, že je před ním harmonické dětství prožité v dostatku, protože jeho otec vlastnil prosperující obuvnickou firmu ve východočeských Holicích. Jenže byl židovské národnosti a nad Evropou se stahovala mračna blížící se války a nacistické nenávisti proti všemu židovskému.

Když pak Němci obsadili Československo, propadl Kačerův tatínek zoufalému strachu, že kvůli jeho původu skončí všichni v koncentráku, a jediné řešení viděl v sebevraždě. „Dlouho

Zbývá vám 86% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden