Nohy jako ze škatulky

Dlouhé sezení, nebo naopak každodenní námaha mohou vést k bolestem a otokům nohou. Jak se jich rychle zbavit?

Pořád přemýšlíte o tom, jak se zbavit unavených nohou a křečových žil? Máme pro vás pár tipů na léčebnou kúru, po kterých vám budou vaše nohy připadat jako vyměněné.

Měsíček a kaštany

Připravte si 200 g květu měsíčku, 100 g plodů kaštanu a 2 dcl slunečnicového oleje.
Olej přiveďte k varu a přidejte do něj měsíček a kaštany. Povařte patnáct minut, nechte vychladnout a dva dny odležet. Nakonec vše sceďte. Křečové žíly si potírejte vždy směrem k srdci.

Teplá voda

Nohy si umyjte v teplé vodě a nechte kůži na patách změknout.Postižená místa potřete citronem a navlékněte si bavlněné ponožky. Nechte zábal působit přes noc.

Exotický zábal

Hodně zralou až přezrálou papáju rozmačkejte vidličkou najemno a smíchejte ji se dvěma lžícemi olivového oleje nebo jiného kvalitního, zastudena lisovaného rostlinného oleje.Silnou vrstvu kaše naneste na chodidla, omotejte si je bavlněnou látkou nebo alespon ručníkem a nechte zábal dvacet minut působit. Pak nohy omyjte teplou vodou a promažte olivovým olejem.

Proti únavě nohou

Do dvou litrů vody nasypejte 100 g sušených květů chrpy, přiveďte k varu a vařte deset až patnáct minut.Odstavte z plotýnky a přisypejte půl hrníčku mořské soli. Nechte nálev vychladnout a pak si do něj na patnáct minut namočte nohy. Nakonec je vysušte a snažte se, aby byly stále v příjemném teple.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden