O milence Josefa Bláhy věděla manželka celá dlouhá léta!

Až do svých jedenácti let neuměl slavný herec ani slovo česky!

Vždy uměl rozdávat dobrou náladu a byl oblíbený nejen u diváků, ale i u svých kolegů. A také u žen. Josef Bláha  (†70) měl dlouholetý mimomanželský vztah s mladší ženou, se kterým se nijak netajil!

Ačkoliv populárního herce Josefa Bláhu známe z desítek televizních i filmových rolí, ve kterých okouzloval i skvělou češtinou, neznal náš jazyk většinu svého dětství!

Nebezpečné putování do školy

Narodil se totiž ve Slovinsku, tedy přesněji v bývalém Království Srbů, Chorvatů a Slovinců, jak se tehdejší předchůdce pozdější Jugoslávie jmenoval. Josefův otec, rodák z Písku, tam odešel pracovat jako

Zbývá vám 90% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden