O pár let mladší a krásnější

Každý moc dobře ví, že bylinné odvary prospívají našemu zdraví. Málokterá žena ale tuší, že bylinky prospívají i naší kráse. V mnohých případech nás dokonce dokážou omladit. Víte, které bylinky jsou pro vás ty pravé?

Fenykl pro krásnou pleť

Obsahuje spoustu vitaminů, které prospívají naší pleti. Dodává jí sílu a pružnost, zároveň díky antiseptickým účinkům zbavuje kůži ekzémů a akné. Uvařte si půl litru horké vody a přisypejte do ní dvě polévkové lžíce fenyklových semínek.

Patnáct minut louhujte, pak sceďte přes jemné sítko nebo plátýnko. V případě potřeby si pár kapek fenyklové vodičky nakapejte na tampon a aplikujte na postižené místo. Nebo si s její pomocí každý den vyčistěte pleť.

Koriandrová mast proti černým tečkám

Trpíme na ně všichni bez rozdílu věku. Pokud ale nemáte možnost pravidelně chodit na kosmetiku, alespoň si doma připravte koriandrovou mast, která vám pomůže se černých teček zbavit. Snítku koriandru smíchejte se lžičkou limetkové nebo citronové šťávy.

Přimíchejte dvě lžíce jodizované soli a osm kapek esenciálního oleje z grapefruitu. Jakmile dostane maska správnou konzistenci, aplikujte si ji na nos, tváře, čelo a bradu. Dvě minuty masírujte.

Skořice zvýrazní rty

Toužíte po plnějších rtech? Chcete se zbavit vrásek, které na rtech máte? Používejte skořici. Smíchejte lžičku skořice s lékařskou vazelínou nebo například ricinovým či olivovým olejem. Směs promíchejte a aplikujte ji na rty. Nechte deset minut působit, pak si rty směsí promasírujte a smyjte.

Aloe vera zpomalí stárnutí

Lžíci gelu z aloe smíchejte s půl lžičkou olivového oleje a dvěma lžičkami nadrcených ovesných vloček. Vzniklou masku aplikujte jednou týdně na obličej a dekolt.

Bazalka detoxikuje

Každý si ji můžeme vypěstovat třeba doma na parapetu. Neslouží však jen jako přísada do jídel. Odvar z bazalky využijete do koupele nebo při odličování.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden