O smrti své milované ženy se Václav Neckář dozvěděl krátce před koncertem!

Při mozkové mrtvici měl zpěvák štěstí v neštěstí – řídil zrovna auto ve velké rychlosti!

Už více než půl století rozdává svými písničkami radost i dojetí. Václav Neckář (77) patří k opravdovým legendám české populární hudby. A několikrát v životě dokázal, že přes svoji menší postavu je velkým bojovníkem!  

Děti jednak zdědí geny svých rodičů a tedy i jejich životní zaměření, jednak spoustu věcí kolem sebe odkoukají. A Václav Neckář měl co odkoukávat. Tatínek hrál a tančil v divadle. Maminka pracovala jako ředitelka opery. Nebylo divu, že budoucí idol dívek a žen vystupoval na jevišti už jako malý kluk. Jednalo se o drobné zpívané role. Tehdy si Václav umínil, že až bude velký, stane se hercem. Splnilo se mu to ale jenom částečně – i když, kdo může o sobě říct, že si zahrál hlavní roli v oscarovém filmu?

Na svatbu si deset let počkal!

Na DAMU se pokoušel Václav dostat několikrát. Komise, která ho odmítala pro nedostatek talentu, musela být nejspíš slepá nebo zaujatá. Na druhou stranu jsme ale díky tomu nepřišli o spoustu krásných písniček, když se ústecký rodák nakonec rozhodl pro dráhu zpěváka. Václav se nenechal odradit tím, že mu bylo odepřeno studovat herectví a skočil do divadelního života přímo. Začal v Mostě a později přešel do plzeňského hudebního divadla jménem Alfa. Tam ho čekala dvě osudová setkání. To první, když dělal konkurz. Společně s ním tam totiž přišla

Zbývá vám 84% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden