Obdivovaná Marta chce napsat knihu o svém životě

Aby si Marta vylepšila kádrový profil, nastoupila do poděbradských skláren!

Zpěvačka Marta Kubišová (76) prožila tolik trápení, že by to mnohé už dávno srazilo na kolena. Ona se však dokázala se vztyčenou hlavou porvat o své štěstí, a zvítězit nad nemilosrdným osudem

Rodinu zpěvačky Marty Kubišové (76) komunisté příliš v lásce, a proto už jako malá věděla, že její cesta k vysněnému studiu medicíny bude trnitá. Po absolvování gymnázia sice chtěla jít rovnou na vysokou školu, ale kvůli kádrovému profilu svého tatínka musela nejdřív nastoupit do Poděbradských skláren.

Zpěvačkou z donucení

Marta doufala, že po roce stráveném ve výrobě přece jen dostane dělnické doporučení. Mezitím byl ale její otec zatčen a ona definitivně pochopila, že na jakékoli studium může zapomenout. V tu chvíli dala výpověď, aniž by věděla, co bude v životě dělat.

Naštěstí její maminka brzy našla v Literárních novinách inzerát, že

Zbývá vám 89% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama