Oblíbená pověra se mi úplně přesně vyplnila!

Hned jak jsem vstoupila do té budovy, tušila jsem, co přijde!

První noc v novém bytě se prý zdá to, co se pak splní. Někomu to opravdu funguje!

Po rozvodu jsme se s manželem rozhodli, že prodáme náš velký byt a každý si koupíme pro sebe nějaký menší. Bylo to rozumné řešení, syn se přiženil do velké vily a dcera chodila s klukem, který měl své vlastní bydlení. Přesto mi bylo hodně úzko na duši, když jsem byt, ve kterém jsem strávila tolik let, opouštěla.

Zdálo se mi o první lásce

Po příchodu do nového bytu jsem se rozhodla, že smutek zaženu tím, jak si prostředí kolem sebe uspořádám. Byl zrovna pátek, nemusela jsem druhý den do práce a tak jsem vymýšlela a přestavovala dlouho do noci. Když jsem šla ve tři hodiny ráno spát, jen jsem padla únavou do postele. Říká se, že co se zdá první noc v novém bytě, to se vyplní. Mně se zdál podivný sen o tom, jak jsem se znovu setkala se svojí první láskou. Vaška jsem neviděla více než čtvrt století. Pocházeli jsme oba ze stejné vesnice, on byl o rok starší. Začali jsme spolu chodit po jedné diskotéce a rozešli jsme se po roce, klidně a přátelsky. Často jsem na něho vzpomínala a přála jsem si ho znovu potkat. V tom snu jsme se potkali úplnou náhodou na chodbě nějakého úřadu a pak jsme zjistili, že si i po letech máme co říct.

Za měsíc se to stalo!

Byla jsem v novém bytě asi měsíc, když jsem jednoho dne musela jít vyřizovat něco kvůli pojistce na auto. Už když jsem šla po chodbě pojišťovny, měla jsem pocit, jako bych něco prožívala znovu. Uvědomila jsem si, že právě o tomhle úřadu se mi zdálo v tom snu s Vaškem. A nebudete mi to možná věřit, ale skutečně jsem ho tam potkala! Vlastně jsem v tu chvíli nebyla ani překvapená. S Vaškem, který byl rozvedený, jako já, jsem pak po letech znovu navázala vztah. Nevěřím, že to byla náhoda – a to s plněním snu, který se zdá v novém bytě, už nepovažuji za pouhou pověru. Přesvědčila jsem se, že to opravdu funguje!

Dana H.(46), Cheb

reklama
reklama