Ochraňte svou pleť v zimním nečase!

Zima ještě zdaleka nekončí! Proto se nezapomeňte pečlivě chránit před vlezlým mrazem!

Během zimních mrazů musíte svoji pleť pořádně chránit a hydratovat. K tomu vám ale nebude stačit jen jeden krém na celoroční mazání obličeje. Poradíme vám, jaké přípravky jsou v zimě nejlepší a jak je správně používat!

To, že přijdete do drogerie a vybafnou na vám plné regály nejrůznějších krémů není pouze reklamní tah. Jejich množství a různorodost má svůj hlubší smysl. Na každé roční období je totiž potřeba opatřit si speciální kosmetické přípravky, které vaší pleti v tu konkrétní dobu svědčí nejvíce. Jaké to jsou teď?

Vyberte kvalitní krém na obličej

Tady se vedou odjakživa bouřlivé debaty o tom, jaký krém je v mrazivém zimních období nejlepší a hlavně nejšetrnější pro vaši pleť. Někdo radí používat hydratační krémy, někdo to v žádném případě nedoporučuje. Pokud máte doma takový, který vám na obličeji téměř přimrzá jen co opustíte teplo domova, nechte si ho spíš na jaro či léto. Vaše pleť ale musí být vláčná. Zaměřte se na speciální krémy, které vás ochrání před vnějšími nežádoucími vlivy. Například krémy pro velmi suchou pleť.

Jak a kdy krém nanášet?

Pokud jste zvyklá používat krém několikrát během dne, měla byste mít na paměti, že je potřeba ho nanášet na pokožku alespoň půl hodiny před tím, než se chystáte jít ven. To proto, aby se stačil dostatečně vstřebat a nevypařoval se. V opačném případě by docházelo k nežádoucímu poškozování pleti. Stejně musíte zacházet i při používání vašeho oblíbeného make-upu.

Vaše pleť potřebuje vitamíny!

Vedle potřebné hydratace je také nutné pleť neustále vyživovat. Proto se zaměřte více než kdy jindy na to, co jíte a dbejte, aby vaše strava byla bohatá na vitamíny a minerální látky. I přesto ale můžete svojí pokožce pomoci zvnějšku díky speciálním denním a nočním výživovým krémům, regeneračním maskám a zábalům. Ty zakoupíte v drogerii či lékárně nebo si ji vyrobíte sama doma. Stejnou službu vám udělají i nejrůznější regenerační séra bohatá hlavně na vitamín A, C, D a E.

Obohaťte vaši stravu o vitaminy a minerály!

Pomozte si dalším oblečením

Někdo vás zlákal na delší procházku? Pak zapomeňte na jakoukoliv estetiku a snažte se chránit obličej i svým oblečením. Před odchodem z domu se zamyslete, jestli si místo slušivé bundičky s ohrnutým límcem nevzít raději pořádný kabát. Přes spodní část obličeje si klidně přetáhněte rolák nebo se zahalte do šály či šátku. Bude vám příjemně hřát a navíc vaše svršky hezky ozvláštní.

reklama
reklama

Komentáře