Oční krém: proč se vyplatí ho použít?

Choulostivé oční okolí si zaslouží něžnější přístup. Poradíme vám, jaký krém vybrat a kam přesně a jakým způsobem ho nanášet?

Pokožka kolem očí je jednou z nejtenčích, nemá téměř žádné mazové žlázy, a zároveň je namáhaná mimikou. Oční okolí tak neustále „pracuje“. Když k tomu připočteme stres, nedostatek spánku, práci u počítače, nedostatečný pitný režim či sluneční záření, vrásky, tmavé kruhy pod očima nebo otoky na sebe nenechají dlouho čekat.

Klasický krém nestačí

Kontury očí jsou specifické a v porovnání s ostatními částmi obličeje vyžadují speciální péči. Proto nestačí o tuto oblast pečovat pouze pleťovým hydratačním krémem. Oční krémy jsou speciálně vyvinuty pro péči o citlivé oční okolí. Hydratují, regenerují, chrání, posilují, zpevňují, vyhlazují a zrychlují mikrocirkulaci očního okolí.

Speciální složení

Pro oční okolí jsou vhodné preparáty s obsahem světlíku lékařského, ten ulevuje při únavě či podráždění. Dobré jsou produkty bohaté na hydratační látky, jako je třeba kyselina hyaluronová nebo kolagen, vitaminy A a E, či liftingové složky. Produkt vybírejte podle typu vaší pleti, věku či výskytu vrásek.

Jak správně aplikovat

Oční krém nanášejte ráno a večer na čistou a odlíčenou pokožku. Nanášejte ho na pevné části kolem celého očního okolí (nevynechejte oblast pod obočím) a pohyblivému očnímu víčku se vyhněte. Krém aplikujte jemnými poklepy, od vnitřního koutku ven.

reklama
reklama

Komentáře