Můj čas na kafíčko

Od zítřka už nenatáčím! Dítě je na cestě!

Osudové rozhodnutí zrálo v půvabné herečce už nejmíň dva roky, a stále je odkládala. A když to přišlo, tak zase měsíce dělala, jako že nic.

Zatím jsou osudem Veroniky Arichtevy (33) seriály, ve filmech paběrkuje. Z toho posledního, z úspěšné Slunečné, utekla těsně předtím, než byl zastaven, aniž by zprvu prozradila důvod. Ale ve zmatku se jí nakonec stejně nikdo na nic neptal, stačilo, že se bála. A nebyla jediná…

Nejméně dva roky už je herečka Veronika Arichteva (33) pevně rozhodnutá, že je nejvyšší čas počít dítě, a její manžel, režisér Biser Arichtev (43), jí to nevyvrací. Pohledná bruneta doposud upřednostňovala kariéru a pomalu patnáct let se bez ní neobešel nejeden známý seriál, i když často hrála, řekněme, druhé housle.

Proč ale rozhodování trvalo tak dlouho? Může za to pozvánka do StarDance, na kterou dost času pročekala, a pak zase váhala ji přijmout. Kombinace dřiny, elegance a dobrého výdělku je atraktivní, ale zase je tu riziko vypadnutí v prvním či druhém kole, které účastníky vystaví možnému posměchu.

Řada hvězd také vzdala pro zdravotní problémy. Nakonec ale dostala taneční soutěž přednost před těhotenstvím, a vyplatilo se, Veroniku s tanečníkem Michalem Necpálem (33) jsme v devátém ročníku soutěže viděli až (skoro) do fi nále! U mladších účastníků přitom platí, že jim popularita ze soutěže vynese nové kšefty a příležitosti. Prostě být ve StarDance znamená být automaticky v solidní společnosti a u veřejnosti se dobře zapsat.

Tak tedy ještě rok…

Sotva se vyplakala z toho, že brány do finále jí uzavřela úprava hlasování těsně před vysíláním, byla tu role v historickém snímku Narušitel a pak konkurz do její domény, televizního seriálu, který sliboval propad (to spíš, seriály z venkova nemívají dlouhého
trvání), anebo úspěch a trvalou práci.

Slunečné se nedávaly valné šance, ostatně kdo by je tematicky odlišil od Počátků, Sousedů, Vinařů či Bezdružic? Jenom že stal se div a Slunečná začala porážet „neporazitelnou“ Ordinaci, což u konkurence vyvolalo zděšení. Veronika coby bývalá modelka a přítelkyně hlavního hrdiny Denisa Kánská byla na obrazovce velice často a zjevně počítala s tím, že jí místo v seriálu podrží, i kdyby otěhotněla, což je normální a děje se to běžně – viz třeba Andrea Růžičková (35)  v Ordinaci nebo Aneta Krejčí ková (28) v Ulici.

A tak už od února bylo na natáčení patrné její zvětšující se bříško a kostymérky jí musely povolovat garderobu. Veronika dělala, jako že nic, a tvrdila, že asi musela nejspíš přibrat, nicméně čas plynul a změn na fyziognomii jejího těla si na Českých lvech všimli i bulvární fotoreportéři.

Proč to tak dlouho před všemi tajila?

Nějakou dobu už kdysi křehká Veronika ohromovala okolí nejen rostoucím bříškem, ale i náhle nadupaným
dekoltem a fortelnou zadní částí těla. Spekulace odbývala slovy „mám se prostě dobře“, a když už ji přímé dotazy na těhotenství zahnaly do kouta, odpovídala otráveně „nevím, dobrá, no tak možná jsem“.

Těžko si ale představit, že by nechala v nejistotě celou seriálovou produkci, na které jsou závislé desítky lidí, a už vůbec si nelze namlouvat, že by ve věku vteřinových gravitestů skutečně netušila, zda je, či není těhotná. Anebo snad měla pochybnosti ohledně otce dítěte, jak se spekulovalo? Ve Slunečné bylo dohodnuto, že natáčení dojede až k létu, a scenáristé buď její těhotenství zahrnuli do scénáře, anebo ji měla kamera zabírat tak, aby bříško nebylo vidět.

Když kritického rána 16. března volala v panice z televizních zpráv do produkce, že na natáčení nedorazí, protože se bojí koronaviru, byl už vyhlášen stav nouze a ofi ciální zrušení natáčení předběhla jen o pár hodin. A sotva by se bála jen sama o sebe, to je jasné. Až teprve 19. dubna odhalila „holou pravdu“ na Instagramu a rovnou přidala, že s Biserem čekají holčičku. Ukázala nachystané dětské věcičky (zjevně nevěří, že to přináší smůlu) se slovy: „No, bude pr.el!“

Co teď bude s její kariérou?

Veronice, která se před kamerou objevila už jako dítě, se kariéra rozbíhala dost ztěžka, i přesto, že v osmnácti podala pěkný
výkon v povedeném seriálu Hop nebo trop. A je otázkou, zda by dnes byla tam, kde je, kdyby ji při natáčení Vyprávěj, kde
měla menší roli, nesbalil původem ostravský režisér s bulharskými kořeny Biser Arichtev.

Teprve on jí otevřel cestu do výpravného seriálu První republika, kde mohla okázale šarmit v kostýmech s kloboučky à la Podolská. Přes spekulace o protekci ale prokázala, že si šanci zaslouží, podala velmi solidní výkon a seriál jí otevřel cestu na nejvyšší (zatím televizní) příčky.

Skutečný vrchol ale představují jiné žánry – především mezinárodně úspěšné projekty – což do jisté míry byla První republika, ale hlavně film a výpravné seriály na placených kabelových televizích. Tady ji mateřství může přibrzdit právě v kritické chvíli.
Osudové rozhodnutí zrálo v půvabné herečce už nejmíň dva roky, a stále je od kládala.

A když to přišlo, tak zase měsíce dělala, jako že nic. Od zítřka už nenatáčím! Dítě je na cestě! Pravda je, že v současné světové epidemické situaci se zabrzdí asi úplně všechno a umělecké kariéry půjdou zkrátka načas k ledu, takže je možná na mateřství naopak ta správná chvíle. Jiná věc je, jak bude snášet dočasnou nucenou izolaci dokonce i od blízkých příbuzných…

Začátek nebyl vůbec jednoduchý

Seriál Vyprávěj nerozhodl jen o budoucnosti Veroniky, ale i jejího partnera režiséra. Ten měl vážný vztah, s partnerkou,
kterou kvůli herečce opustil, měl čerstvě syna Teodosia (10), k tomu se musel koncentrovat na režii série, která se točila pět let
a měla nakonec přes sto dílů.

Labilnější jedinec by se z toho nejspíš sesul, ale Vyprávěj se nakonec zařadilo mezi klasiku a vysílalo se i v cizině, nemluvě o tom, že seriál získal i významné ceny. Díky tomu se Arichtev stal vyhledávaným režisérem, což mu, a tím i Veronice, přineslo existenční jistotu.

Svatbu měli v půli prázdnin roku 2013 na tajňačku v luxusním hotelu v Popovičkách u Prahy a velkoryse byl tehdy pozván i „Ruda z Ostravy“ neboli Michal Kavalčík (44), se kterým se tehdy rozešla před pouhým rokem. A její rodné jméno Nová, které lze ještě vidět ve Vyprávěj, nahradilo Arichteva.

Dnes žije herečka s režisérem už druhým rokem na západním okraji Prahy v novém luxusním domě (tedy domě s novou velkou přístavbou) v Praze 5 - Slivenci. Od začátku si tamní prostředí pochvalovala. A brzy tady budou bydlet ve třech.

Veronika není žádná chudobka

Herečka umí peníze vydělat, ale také velkoryse utrácet, takže se dřív ocitala nejednou ve fi nanční tísni. S tím je ale už definitivně konec od října 2017, kdy na ni tatínek, filmový produkční Pavel Nový (59), převedl své nemovitosti, byť s podmínkou, že v nich může do smrti bydlet, respektive je využívat.

Jednalo se o prostornou chalupu v Jizerských horách, která měla před třemi lety cenu 2 500 000 Kč, a o byt 3+1 o rozloze 80 m² v samém centru Prahy v hodnotě minimálně 10 milionů korun. K tomu už předtím Veronika vlastnila šedesátimetrový byt 2+kk na Žižkově s přibližnou hodnotou 4,5 milionu.

Krátce řečeno, když se připočte to, co vydělá její manžel, nemusejí mít Arichtevovi z budoucnosti žádné obavy. Ostatně dům ve Slivenci opatřili velkou luxusní přístavbou, za kterou by se nemusela stydět ani hollywoodská smetánka. Za těchto poměrů se koronavirová krize snáší přece jen o dost líp!

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden