Můj kousek štěstí

Odešel český Vinnetou

Můj kousek štěstí

Divadlo pro něj bylo vším, když ztratil hlas, chtěl se tam stát aspoň vrátným.

Stanislav Fišer (†90) začal jako loutkoherec, ale stal výraznou osobností českého dabingu. Svým hlasem promlouval z nespočtu rolí, tou nejvýznamnější postavou však byl slavný náčelník Apačů.

Stanislav Fišer (†90) se narodil jako syn maloměstského starožitníka Bohuslava Horáka, který měl za manželku cirkusovou krasojezdkyni. V době, kdy byla jeho žena na štaci, si vyhlédl mladičkou herečku kočovné společnosti Zdeňku Fišerovou. Stanislav se tak stal plodem jejich tajné lásky.

Ačkoli tatíček pořídil mamince nádražní restauraci ve Vysokém Mýtě, nikdy se nerozvedl. A tak zůstal Stanislav nemanželským dítětem. Nejprve vyrůstal v Hořicích v Podkrkonoší, později s babičkou v Poděbradech.

Babička však vážně onemocněla a rozhodla se svůj život ukončit sama skokem z mostu. Podobnou situaci později

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden