Odešel jako velký herec – na jevišti

Jsem ve věku, kdy už nemůžu zemřít předčasně, žertoval poslední dobou Lasica.

Na rtech smích a v srdci žal. Známý bavič byl v soukromí smutným klaunem. Jeho dětství nebylo lehké, na krásné ženy měl ale nebývalé štěstí.

Oblíbený slovenský herec Milan Lasica (†81), i v Čechách velmi známý svým kultivovaným projevem, jemným smyslem pro humor a vypointovanou historkou. Málokdo ovšem ví, že i v jeho případě platilo ono rčení o smutném klaunovi.

Skrýval v sobě velkou bolest z dětství. Jeho vzpomínky nejsou nijak pohádkové, ale naopak pořádně traumatizující. Milanovi rodiče se totiž rozvedli v době, kdy mu bylo pouhých deset let, a on od té doby začal trpět stavy bezdůvodné paniky a beznaděje.

„Když jsem byl večer sám doma, bál jsem se, že se už rodiče, zejména matka, nevrátí,“ prozradil v knize své dcery Hany Lasicové (40) Všechno o mém otci. Jednou dostal záchvat pláče dokonce i na návštěvě u kamaráda. Jeho nejčernější obavy

Zbývá vám 85% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden