Můj kousek štěstí

Odešel poslední ze Tří veteránů

Můj kousek štěstí

Laskavost, moudrost, čestnost, spolehlivost – tak na herce vzpomínají kolegové

Poslední jeho slova: „Jsme už schránky zchátralé. Lepší už to nebude. Já jsem se ale s tím stářím dávno smířil. Přednost má teď zdraví. Jsem opuštěný, zchátralý, roli ve filmu už nechci...“

Hrál naprosto excelentně padouchy, podfukáře, hochštaplery i majitele pohřební služby. Jako nádražák, který razítkuje dívčí zadeček ve filmu Ostře sledované vlaky, se nám Josef Somr (†88) zapsal do paměti navěky. Jako člověk byl ale ve svém okolí známý svou slušností a plachou, uzavřenou povahou, do svého soukromí jen málokoho pustil.

Proto i rozhovorů s ním vzniklo poskrovnu. Ačkoli ztvárnil celou řadu různých postav a charakterů, roli milovníka nikdy nedostal. Nikdy mu to prý ale nevadilo. Záporní a problémoví jedinci se podle jeho názoru

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden