Můj čas na kafíčko

Odhalila, jak se má její slavná maminka

Mnozí si mysleli, že je na tom špatně. Opak je ale pravdou.

V posledních měsících a letech se objevilo v médiích mnoho spekulací o tom, jak na tom je herecká legenda Jana Brejchová (83). Některé z nich dokonce naznačovaly, že už herečka, která potřebuje celodenní péči, ztratila kontakt s realitou. A to samozřejmě její dceru Terezu Brodskou (55) naštvalo, a rozhodla se tak, že odhalí skutečnou pravdu.

„Maminka sice leží, ale pořád se zajímá o aktuální dění. Ráda si čte, dívá se na televizi,“ prozradila herečka ze seriálu ZOO. Moc ji tak mrzí, že se pořád dokola mluví o tom, jak je na tom špatně, když je to lež.

Nejvíce prý herečku potěšilo, když Brodská s manželem, známým fotografem Herbertem Slavíkem (60), vydali v loňském roce knihu Moje máma Jana Brejchová. Když jí tehdy nosili náhledy do nemocnice, tak prý Brejchová ožila a moc se jí to líbilo.

„Myslím, že se nám to s Herbertem moc povedlo,“ pochválila se herečka. V knize se píše hlavně o tom, jak krásný život její maminka měla a co všechno v něm dokázala.

Ve slavném filmu hrát nechtěla

V knize je také mnoho zajímavých odhalení. Třeba se v ní objevilo, že Brejchová vůbec nechtěla hrát ve filmu Noc na Karlštejně. My ale víme, že si tehdy jen nevěřila, protože vše zvládla na jedničku. V léčebně dlouhodobě nemocných tráví Jana Brejchová už více než osm let.

Její zdravotní stav se začal zhoršovat v roce 2007, kdy zemřel její milovaný manžel Jiří Zahajský (†68). Tehdy se prý uzavřela před světem. V roce 2013 pak doma zkolabovala a Tereza Brodská jí musela zavolat sanitku.

Tehdy jí lékaři diagnostikovali vážný neurologický nález. Později se sice její stav začal zlepšovat, jenže bohužel na Vánoce v roce 2014 Brejchová upadla v koupelně a přidala se zlomenina krčku.
Od té doby její stav vyžaduje nepřetržitou péči lékařů i sester.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden