Odmítnutý muž ze seznamky mě začal pronásledovat!

Nedokázal pochopit, co mi na něm vadí a dál se mi snažil vnucovat.

Někteří pánové nejsou schopni smířit se s prohrou na citovém poli. Pak nastupuje teror.

Internetové seznamky mají své výhody i nevýhody. Výhodou je samozřejmě rychlost a operativnost. Pamatuji si, jak jsem si kdysi jako mladá podala inzerát do Mladého světa. Musela jsem čekat několik týdnů na jeho otištění a další dobu pak na to, než mi přišly odpovědi. Postupně jsem se pak setkala s pěti mladíky, co vypadali nejvíc nadějně. Manžela jsem pak stejně poznala úplně jinou cestou, klasicky, na venkovské tancovačce. Brali jsme se, protože jsme museli - tedy proto, že jsem čekala dítě. A rozváděli jsme se vlastně také, protože jsme museli. Po dvacetiletém vztahu už zkrátka nešlo dál pokračovat.

Odpovědi nebyly nic moc

Zatímco manžel si našel novou partnerku skoro okamžitě´(a já ho dodnes podezřívám, že s ní chodil už v době, kdy jsme byli spolu), o rozvedenou třiačtyřicetiletou ženu nikdo moc nestál. Děti už byly velké, dcera studovala na vysoké škole v Brně, syn dojížděl na gymnázium do Jihlavy. Nikdy jsem se nebránila novým věcem a tak jsem si dobře rozuměla s internetem. Proto jsem své snažení na získání nového přítele zaměřila právě tam. Libovala jsem si přitom, jak je to jednoduché a rychlé. Vymyslíte inzerát, umístíte ho a počkáte na schválení, často jen pár minut, a už můžete sbírat odpovědi. Přišlo mi jich víc, než jsem čekala. Moje nadšení přitom začalo trochu upadat. Více než polovina byla od mužů, kteří hledali jen nezávazné povyražení, což psali často natvrdo, vulgárně a se spoustou hrubek. Takoví u mě samozřejmě neměli šanci. Několik pozoruhodných odpovědí se ale přece jen našlo. Na tři jsem se rozhodla odpovědět. Dva z nich nijak nereagovali. Ten třetí ano. Bohužel.

Jeho sebestřednost mi vadila

Miloš působil nejprve velmi dobrým dojmem. Vypadalo to, že je inteligentní, má bohatou slovní zásobu a ví, co je to slušné vychování. Vyměnili jsme si několik mailů a potom i telefonní čísla. Měl příjemný hlas. Pocházel z Jihlavy, což bylo trochu z ruky, ale byl ochoten přijet do našeho městečka. Se schůzkou jsem souhlasila a docela jsem se na ni těšila. Dopadlo to vcelku dobře, i když mi trochu vadilo, že Miloš mluvil stále hlavně jen o sobě. Říkala jsem si, že to je v pořádku. Každý muž při seznamování se chce tak trochu vychloubat. To, že se jedná o výrazný rys jeho povahy, jsem začala zjišťovat postupně. A uvědomila jsem si, že mi to dost vadí. Definitivně jsem se o tom ujistila, když vyprávěl něco rádoby zábavného a já podotkla, že je to dost trapné. Urazil se a díval se na mě skoro vražedným pohledem. Toho večera jsem se rozhodla, že nebudu nic riskovat. Slušně jsem Milošovi napsala, že se k sobě nehodíme a naše sbližování chci tímto přátelsky ukončit. Pro něj ale nic neskončilo!

Pomohli mi až na policii

Nejprve odmítal moje argumenty a snažil se mi je dalšími a dalšími maily vyvracet. A nezůstalo jen u mailů, také mi psal jednu SMS zprávu za druhou. Brzy k tomu přibylo i volání. Kdykoliv mi zazvonil mobil, mohla jsem se vsadit, že to bude s velkou pravděpodobností Miloš. Obrnila jsem se trpělivostí, i když jsem byla naštvaná. Jakmile jsem mu přestala odpovídat, přijel osobně. Čekal na mě před prací a ignoroval, že se s ním nechci bavit. Viděla jsem na něm, že ve své ješitnosti a nadutosti vůbec nechápe, jak jsem si mohla dovolit přerušit vztah s tak skvělým člověkem jako je on. Trvalo to dlouho a zdálo se, že jde o případ bez konce. Kamarádka mi pak poradila, ať zajdu na policii a Milošovo pronásledování nahlásím. Zabralo to, i když se tomu věnovali jen proto, že jsem tam měla známého přes jednu kolegyni z práce. Miloš se po čtvrt roce pronásledování konečně odmlčel. Nedávno jsem ale viděla na seznamkách jeho inzerát s fotografií. Předem lituji ty, které na něj odpoví!

Jarka D. (44), Vysočina

reklama
reklama

Komentáře