Okouzlující Petr Haničinec zakotvil až počtvrté, s milovanou Radkou

Osobně ho neznala, ale napsala mu dopis. On odpověděl, i když to neměl ve zvyku. Tak začala osudová láska. Tatínek charismatického a ženami tolik milovaného herce Petra Haničince (†77) byl poštovní úředník, z uměleckého prostředí tedy Haničinec nepocházel.

Přitom talentu měl na rozdávání, nejen hereckého. Byl také vynikajícím klavíristou a zpěvákem. Jeho otce, pardubického rodáka, to děsilo, neměl pro Petrovy plány pochopení. Přál si mít ze synka pana učitele.

Z Učitelského ústavu v Chrudimi ovšem Petr záhy utekl, ocitl se na trutnovském gymnáziu, nelíbilo se mu ani tam. Silně ho přitahovalo herectví. Tatínek se rozzuřil, divže z toho neměl smrt. Pohrozil synovi, že ho na studiích herectví nebude živit, a tak si Petr vydělával na

Zbývá vám 89% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden