Okurka pro krásu i zdraví

O okurce se traduje, že je to elegantně zabalená voda s příměsí zázračných zdravotních účinků.


Poskytuje dostatek vitaminů, pomáhá pleti a zajišťuje dostatečný obsah vlákniny, který tělu mnohdy chybí. Proč se vyplatí jíst ji pravidelně? Okurky jsou téměř z 90 % složeny z vody, což je skvělý způsob, jak dodat tělu hydrataci.


I proto jsou ideální pro ty, kteří se snaží hubnout. Její slupka obsahuje také steroly, které snižují obsah cholesterolu v krvi. Upravuje krevní tlak, udržuje zdravé srdce, a dokonce pomůže se zápachem z úst!


Vitaminy a minerály


Vitaminy a draslík jsou důležité pro správné fungování imunitního systému, pokožky a funkci svalů. Okurka přispívá také k posílení kostí a snižuje riziko vzniku osteoporózy.


Vláknina


Vláknina obsažená v okurkách je prospěšná pro trávení a regulaci stolice. Pomáhá udržovat zdravý trávicí systém a snižuje pocit hladu.


Zatočte s otoky


Použijte chlazené plátky okurky na oblast kolem očí, kde pomohou snížit otoky a zklidní podrážděnou pokožku. Je také vhodnou volbou jako přísada do domácích pleťových masek.


Únava


Už jste dnes měli moc kafíček? Dejte si okurku! Je to přirozený životabudič. Cukry a vysoký obsah vitaminu B vás spolehlivě probudí. Vhodná je také na kocovinu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden