Olga a Jiří jsou důkazem, že překonat lze cokoli

Vztah atraktivní produkční a o čtyřicet let staršího režiséra je silný.

Vydrží všechno. Zajímavá žena, se kterou se muži ani v nejmenším nenudí. Taková je Olga Menzelová rozená Kelymanová (38), odmalička ctižádostivá a toužící po uznání a společenském životě na vysoké úrovni.

Rodačka z Písku působí dojmem, jako by ji už v raném dětství hnaly dopředu ambice a přání vyniknout, vyčnívat z davu. Odjakživa vynikala ve sportu, běhala krátké sprinty, mimoto má několik medailí z mistrovství republiky ve štafetě na čtyřikrát čtyři sta metrů.

Na "základce" v Písku vyhrávala závody a byla na to patřičně hrdá. Když hlásili její jméno v rozhlase, pokaždé zčervenala radostí. Studium na Sportovním gymnáziu v Českých Budějovicích považuje za jedno ze svých nejhezčích období.

Mezi sportovci byla podle dlouhovlásky Olgy úplně jiná atmosféra, daleko lepší, než bývá zvykem. Měli úžasnou partu. Za ty čtyři roky skoro nebyla doma, bydlela na "intru" a rodiče dodnes netuší, co všechno se tam dělo.

Olga sama se poměrně trefně charakterizuje jako soutěživá, a to až nezdravě. Tramvaje dobíhá, nenechá je ujet. Stojí-li na přechodu, pak i když zrovna nikam nespěchá, musí vyjít první, jakmile naskočí zelená.

2254-olga-menzelova-anna-karolina-menzelova-eva-marie-menzelova-jiri-menzel

A nejen to, první chce být i na druhé straně ulice. Rozhovor do rozhlasu A brzy se ukázalo, že i v životě má půvabná Olga namířeno hodně vysoko. Zůstat v Písku nebo i v Českých Budějovicích bylo vyloučeno, mířila jinam, do hlavního města.

Nejdřív, podobně jako většina spolužáků, projevila zájem o studium tělesné výchovy a sportu, ale skončila na "ekonomce". Byl to omyl – a vydržela tu jen rok. Pak už jí osud konečně postrčil správným směrem: odjela do Prahy a vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky a později produkci na DAMU.

Hned jako studentka novinařiny zamířila do "lepší" společnosti, kde se to hemžilo celebritami. Ve dvaadvaceti letech se seznámila se slavným režisérem Jiřím Menzelem (78), dělala s ním rozhovor do rozhlasu.

Měla ze světoznámého umělce trému a raději si o něm nastudovala všechno možné. Přesto se stalo, že Jiří Menzel zrovna, jak se říká, neměl den. Byl nepříjemný, nervózní, měl před premiérou, mluvil potichu, kuňkal.

Proto z té nahrávky Olga použila jedinou větu. Ještě ke všemu na poslední otázku, co přeje posluchačům Českého rozhlasu do nového roku, Menzel odpověděl, aby se tam už nehrála ta blbá pop-music. Tento způsob ironie je pro něj typický.

A tuhle jedinou větu řekl jako naschvál nahlas. Pane, jste protiva Proto si zklamaná studentka říkala, že Menzel je sice úžasný jako umělec, ale jako člověk ji neučaroval. Působil dojmem sarkastického mrzouta, choval se jako zahořklý starší pán.

Aby atmosféra nebyla tak nepříjemná, Olga ze sebe vypravila něco jako: "Mám ráda vaše filmy." Domnívala se, že Menzelovi to bude úplně jedno. Ale stalo se něco zvláštního. Režisér zázrakem roztál, začal se usmívat, ukázalo se, že je ješitný jako většina mužů.

Vzápětí Olga dodala, že je ale strašně zklamaná, jak je protivný. Její drzost ho naprosto ohromila a skoro vykřikl: "No tak někdy přijďte do divadla!" Nedá se říci, že by se oba v té chvíli zamilovali.

9250-jaroslav-brabec-anna-karolina-menzelova

Trvalo ještě dlouhou dobu, než si k sobě našli cestu. Menzel byl navíc zapřisáhlý starý mládenec. Když Olga vzpomíná na jejich první setkání, používá výrazy jako: příšerný a kyselý. A také říká, že na první pohled ji světoznámý umělec vůbec nezaujal.

V tu dobu se živila jako produkční v televizních redakcích sportu a v dalších, ale moc o tom tehdy nevěděla. Charakterizuje to jako období pokusů a omylů. Pořád proto telefonovala tehdejšímu řediteli vinohradského divadla, a na něco se ptala.

Až ji nakonec vyzval, ať se přihlásí na DAMU. Bylo jí dvacet sedm let a a váhala. V ročníku byla jedna z nejstarších. A první ročník jí dal zabrat, vyžadoval disciplínu, hodně soustředění a schopnost intenzivně se učit.

Ale Olga tehdy ještě neměla dítě, a tak se dokázala náročné škole skvěle přizpůsobit. Konec pohádky S Jiřím Menzelem se vzali roku 2004 v thajském Bangkoku. Neodradil je ani věkový rozdíl, který činí úctyhodných čtyřicet let.

První roky v manželství byly idylické, Olga si je neustále chválila, novinářům vykládala, že si žijí jako v pohádce a že jí manžel nosí snídani do postele, a ne ledajakou. Neuvěřitelně zdravou, skládající se z koktejlů z čerstvého ovoce.

Zdánlivá idyla trvala do roku 2008, který se oběma stal osudným. Olga otěhotněla, navenek jásala, ale šeptaly se podivné věci. Když se novináři krásné paní Menzelové ptali, jak se staví ke spekulacím, že otcem dítěte je ve skutečnosti úplně jiný režisér, Jaroslav Brabec (62), odpovídala, že se tím srdečně baví.

Říkala: "Ten domnělý skandál? Tomu se směju," a skutečně se pokoušela o úsměv. Tvrdila, že s Brabcem jen připravovali výstavu jeho fotografií Orbis Artis, a tak se pochopitelně museli vídat. Manžela v té době velebila, prý jí stále dělá snídaně do postele, nakupuje, když ona nemá čas, a dokonce se naučil prát v pračce.

Jaroslav Brabec, dcera Anna Brabcova, Jiri Menzel

Ale to všechno mělo brzy skončit. Zvláštní propletenec To už se Olga nebavila a nesmála, přiznala, že dítě není manželovo. Jeho tatínkem byl režisér Jaroslav Brabec. Příprava výstavy Orbis Actis se dvojici tak trochu vymkla z rukou – fotografové je zastihli v chatě na Lipně.

Nezbylo než se přiznat, sbalit kufry a odejít i s holčičkou Annou Karolínou (7). Nějakou dobu pobývala u dceřina biologického otce, ale ani toto řešení se neosvědčilo. Vybrala si tedy jiné: bydlela jen s dcerou, ale na oba pro ni důležité muže, Brabce a Menzela, nezanevřela.

Stýkali se, dokonce spolu trávili Vánoce ve čtyřech: holčička, její biologický otec, Olžin manžel a Olga. Tento propletenec je důkazem, že lidé mohou žít i v podivných vztazích, a jde to, když se snaží všichni zúčastnění.

Druhá šance Olga a Jiří si k sobě znovu našli cestu. A daleko širší, než se čekalo. Olga dokonce přišla s vysvětlením, proč otěhotněla s jiným. Menzel podle Olžiny verze říkal, že děti nikdy nechce. Přesto doufala, že se to zlomí, ale nezlomilo.

Řešila to tedy po svém, našla si jiného tatínka pro miminko. Když otěhotněla, Manželovi to prý oznámila. Byli domluvení, že až se to stane, bude konec. Na nějakou dobu se skutečně rozloučili. Ale jejich vztah je natolik silný, že ho nezlomila ani tato dramatická událost.

Narodila se druhá dcera, Eva Marie (1) , a ta má být už stoprocentně Menzelova. Olga a Jiří stále bydlí odděleně, ale zároveň žijí jako spokojená rodina. Olga je dříč, Jiří je bohém - věčné dítě, které ona nechává žít v jeho světě.

Vlastně je to obdivuhodná žena. Vypadá dobře, zvládne sama dvě děti, psa, dvě domácnosti, dva otce svých dětí, svou firmu. A ještě působí velice spokojeně. .

reklama
reklama

Komentáře