Olga Šípková neunesla prohru ve StarDance?

Zhroutí se opět do depresí?

Všichni si mysleli, že OLGA ŠÍPKOVÁ (47) to má v kapse. Ve StarDance bodovala jako nikdo jiný před ní. Přesto ji diváci poslali domů. Pro její křehkou psychiku to může mít nedozírné následky!

Šípková měla bezpochyby oproti ostatním vekou výhodu. Sice prý nikdy netančila, ovšem její pružné tělo vycepované léty tvrdé dřiny, kdy sbírala nejprestižnější ocenění v aerobiku, dokázalo takové figury, na které se ostatní soutěžící ani nezmohli. Přesto to bylo málo. Diváci její přednosti neocenili a poslali ji domů. Chtějí snad na obrazovkách vidět vtipálky, kteří jsou nemotorní, ale zato pobaví? I takovou otázku si Olga nejspíš musela klást, když po pár kolech soutěže, do které dala vše, vypadla.

Favoritka od začátku

Olga byla nejspíš první soutěžící, která v počátečních kolech získala od více porotců nejvyšší ocenění, tedy 10 bodů. Její odchod byl šokem nejen pro ně, ale i pro kolegy, a bylo znát, jak jim vždy dobře naladěná Šípková bude chybět. Když stála na pomyslném rozstřelu na parketu s KRISTÝNOU LEICHTOVOU (31), měla mladinká konkurentka jasno, že v soutěži končí ona. Ani se nemohla radovat, když uslyšela, že nad favoritkou soutěže vyhrála. Na druhou stranu, její kolegové na tom špatném mohou vidět něco pozitivního. Zbavili se asi největší soupeřky. Zároveň ale poznali, že diváci jsou nevyzpytatelní. Pro Šípkovou, která je zvyklá vyhrávat, to ale nebyla pouhá televizní soutěž, kde o nic nejde. Sama jí obětovala víc, než si diváci myslí. A ti ji teď poslali domů.

Perfekcionistka Olga předvedla, jak tvrdá soutěž je. Prolila pot, cedila krev a nakonec ronila slzy.

Svedla těžký boj sama se sebou

Dnes už není tajemstvím, že Šípková měla kdysi psychické problémy. Trpěla depresemi, které mohou být dědičné, mohla je způsobit smutná událost, když Olga přišla o maminku, která zemřela na rakovinu. I když je to mnoho let, citlivá Olga o tom dodnes nemůže občas mluvit, protože se jí do očí derou slzy. Psychické vyčerpání si prožila před lety. Vždy perfektní Šípková nepolevila, ani když se přestala věnovat vrcholovému závodění. Už jednou se zhroutila přímo před kamerou.

Potupa před kamerou

Šípková si před lety otevřela fitness centra a v jednom takovém ji navštívil známý písničkář JAN BURIAN (64), který měl tehdy pořad Burianův den žen. Tenkrát oněch pomyslných čtyřiadvacet hodin trávil právě s Olgou Šípkovou. Ovšem kladl jí i dost nepříjemné otázky typu, proč by měl cvičit ve fitku, když může v přírodě. Vždy usměvavá Olga se držela. Byla milá, jak ji známe a jak jsme ji vídali ve StarDance. Jenže pak to prasklo. Burianův kolega Olgu masíroval též nepříjemnými otázkami, Olga se najednou otočila a odešla se slovy: „Já jsem strašně unavená.“ Nikdy předtím takhle špatně ten pořad neskončil a těžko lze předpokládat, že by to Olga udělala pro větší sledovanost. Ostatně dnes už se všeobecně ví, že se Olga Šípková v roce 2008 zhroutila. „Moje tělo najednou přestalo úplně fungovat. Ze začátku se to projevovalo nespavostí... Nakonec jsem skončila na psychiatrii,“ prozradila smutně Šípková kdysi. Právě před lety byla Olga na dně. Vyčerpání, deprese. To byly důvody, proč se najednou stáhla z veřejnosti. Brala antidepresiva. Právě v této době ovšem dostala nabídku do StarDance poprvé. Věděla ale, že by nepodala stoprocentní výkon. Nebo v jejím případě by ho možná podala.

Olga díky svému vytrénovanému tělu mohla nabídnout velkou podívanou.

Nebyla jsem v kondici

Olga vždy musela vyhrávat. Jenže by jí to mohlo stát zdraví. „Probírali jsme to s manželem. V té době jsem nebyla úplně v duševní kondici, dohodli jsme se, že do toho nepůjdu,“ svěřila se Šípková. Když se nabídka po letech opakovala, přijala ji s nadšením. „Beru to jako výzvu. Jako zkoušku sama pro sebe, jestli v tom dokážu obstát,“ prozradila Olga a dala tím jasně najevo, že tu soutěživost v sobě stále má. Ovšem teď, kdy skončila po pár kolech? Na to není cvičitelka zvyklá a bohužel se to opět může podepsat na její psychice.

Proč musela pryč?

Nejen porota, ostatní soutěžící, moderátoři, samotná Olga, ale i spousta diváků nechápou, proč se musela odporoučet zrovna Šípková. Vždyť se na ni tak pěkně koukalo! Jenže to mohl být kámen úrazu. Část diváků mohla brát Olgu jako někoho, kdo má před ostatními navrch, protože je dobrá ve sportu. A diváci fandí těm, kteří musí více bojovat, překonávat překážky. Jen si vzpomeňme, jak drželi LUKÁŠE PAVLÁSKA (38), nemotoru, který se probojoval málem do finále. Jak sama Olga přiznala, její perfekcionismus jí v tomto případě byl spíš na škodu. „Lidé mi psali, že nemám ve StarDance co dělat, že jsem prý skoro profík. To já ale absolutně nejsem! Ano, dobře, 30 let kultivuji své tělo, umím se postavit, zvednout ruku, otočit, vydržet na jedné noze, zpevním se, tu nohu si strčím i za ucho, ale ten tanec je opravdu něco úplně jiného,“ hájila se Olga po svém vypadnutí.

Olga se pravidelně účastní pochodu boje proti rakovině.

Zhroutí se znovu?

Na takové porážky není Olga zvyklá. I když jí nebylo dobře, vydala ze sebe vždy maximum. Nejinak tomu bylo i ve StarDance, i když by se zdálo, že to zvládala levou zadní. Při svém vyloučení ovšem přiznala něco, z čeho mrazí. Opakuje se situace, která nastala před jejím zhroucením? „Jsem unavená, takže se těším, že teď budu mít volné víkendy, během kterých se budu věnovat rodině a budu odpočívat. A když to půjde, ráda se některou sobotu přijdu na kolegy podívat,“ svěřila se Olga, která se prý po vyloučení nepřišla ani rozloučit s kolegy na večírek. Doufejme, že StarDance nebude pro Olgu psychickou ranou, ale že si bude zase užívat, jak všem po vyřazení slíbila.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden