Omlazení za minutu? S korektorem je to hračka!

Je malý, ale šikovný. Korektor v miniaturním balení dokáže zázraky.

Jestli si chcete vylepšit pokožku, sáhněte po korektoru. Který to má být a co s ním provádět, se dá určit a natrénovat snadněji, než myslíte.

Spojit nenápadně pleť s korektorem je snadnější ve chvíli, kdy už máte ranní úpravu pokožky kompletní. Ať už použijete make-up, pudr, nebo necháte pokožku takovou, jakou vám ji nadělila příroda, základem je ošetření tváře krémem.

Protože pokožka se během dne vysušuje, a s ní by se vysušil i korektor. Nechal by na tváři jen viditelnou barevnou skvrnu, nebo by se začal drolit.

O jeden důležitý krok navíc

U sušší a zralé pleti je vhodné přidat do péče sérum. Vytvoří první krok po ranním čistění pleti. Korektor je naopak krok poslední. Aby opravdu maskoval, nanáší se přímo na místo, které je třeba vylepšit. Obrysy vždy roztírejte doztracena. Jde to špičkou prstu, nebo můžete dotáhnout vše štětečkem.

Který korektor si mám vybrat?

Průzkumy odhalují, že většina žen potřebuje maskování střední síly. Zahladí mírné vrásky i barevné nedokonalosti, které přináší stres i stárnutí pokožky. Pro takovou práci se nejlépe hodí tekuté korektory. Tuba po rozšroubování odhalí houbičkový aplikátor, kterým se dá dávkovat množství barvy.

Pomalu, a kdyžtak přidat

Žádné dlouhé tahy, jakými malíř maluje stěny. Naopak, vy na kritická místa nanášejte tečky a roztírejte je prstem. Nebo si odeberte trochu barvy na hřbet ruky a přímo si ji nabírejte na špičku prstu. Zahřeje se, a když ji nanesete na tvář poťukáváním, s pletí se neviditelně propojí.

Na kruhy pod očima

Výraznější korekce na tváři, například tmavých kruhů pod očima, je kapitola sama pro sebe. Osvědčily se krémové nebo tuhé korektory, které nenechají prosvítat přirozenou barvu pokožky.

U nich je velmi důležité, aby barva naprosto splynula s okolní pletí, ať už s jejím přirozeným tónem, nebo barvou již naneseného make-upu. Obvykle je to barva o odstín světlejší, než je přirozená pleť i líčidlo.

Omlazující koktejly fungují

Možná vám padly do oka korektory s nápisem ANTI-AGE. Pracují s nežádoucím vedlejším efektem, ke kterému mají všeobecně korektory sklony, tj. že maskují, ale současně pokožku trochu vysušují. Podařilo se do nich přidat pečující látky, které to odvrátí.

Zelená je nejen tráva

Paletky, kde je korektorů více, nemají jen béžové odstíny. Pracují s trikem – některé barvy se totiž vzájemně neutralizují. Nemusíte si to až tak pamatovat, obvykle je to napsané na obalu. Oblíbená je zelená barva, která kryje červené skvrnky v obličeji.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden