On je chladný a vy závislá?

Čím víc je k vám muž odtažitý, tím víc žadoníte o jeho lásku a přijetí? Zkuste to otočit!

Proč si některé ženy vybírají uzavřené a citově nedostupné partnery, u kterých se něžných projevů lásky nedočkají, ani když dělají vše, co jim na očích vidí? Čím víc je totiž chlap studený, tím víc se na něm žena stává závislou. Jak z kruhu ven?

Citově závislá žena dělá chybu, když si vybírá svůj přesný opak, tedy chladného a egocentrického partnera. Ve vztahu se pak dopouští zásadních chyb v komunikaci.

Jelikož si nevěří, stále potřebuje ujištění: Máš mě ještě rád? Líbím se ti? Proč nejsi víc se mnou? Co mám dělat, abys se mnou byl spokojený? Tím sama sebe zbytečně ponižuje a dostává se do role zoufalé čekatelky na malé drobky jeho přízně. Bojí se, aby ji muž neopustil, tak se mu přizpůsobuje.

Jak zastavit chlapa na útěku?

Bojíte se něco rozhodnout sama, protože se bojíte, že s tím partner nebude souhlasit, a tak raději necháváte vše na něm? Stále se mu ozýváte jako první? Příliš mu projevujete city, i když on je neoplácí? Jak to napravit? Dejte partnerovi prostor.

Zkuste se udržet, abyste se neustále neujišťovala o jeho lásce. Zkuste s ním nekomunikovat ve výčitkách a jako oběť. Váš partner potřebuje odlehčit a najít prostor, kde mu zase začnete chybět, aby před vámi přestal unikat.

Co k sobě tlačíte, to odtlačujete Chladný muž doplňuje citově závislou ženu. To však neznamená, že vztah bude fungovat. Naopak. Citově chladný partner si ve vztahu hledí svých zájmů a nemá potřebu dávat najevo svou lásku. Projevy lásky jsou totiž už zcela obsazeny. Vámi!

Zcela je vzala do svých rukou citově závislá partnerka. Ona je ta, co stále dává najevo lásku, vyjadřuje své city a také obavy o vztah. To pak odtlačí již tak dost chladného partnera do ještě většího odstupu.

Věčná kritika ubíjí

Chladný muž často kritizuje. To je však zásadní chyba, Čím víc je k vám muž odtažitý, tím víc žadoníte o jeho lásku a přijetí? Zkuste to otočit!

Protože to nesebevědomou partnerku vede k ještě větší snaze si ho získat. Snaží se hledat způsoby, jak by vztah mohl fungovat, jak by se ona měla změnit, aby se mu ještě více zalíbila.

Pokud má citově chladnější partner zájem komunikaci ve vztahu napravit, musí dát své partnerce najevo, že ji má rád a je tu pro ni, ale že by si přál, aby se více věnovala sama sobě a svým zájmům. A dát jí k tomu prostor.

Jak vrátit do vztahu zase rovnováhu?

Citově závislá žena trpí pocitem, že když je chlap často mimo domov a ona by se věnovala svým zájmům, už se vůbec neuvidí. Stále tedy usiluje o to, aby trávili čas spolu. Muž by měl ženu ubezpečit, že si najde společný čas, a rovnou ho naplánovat, aby vznikl prostor pro vás dva.

Měl by přestat svou partnerku kritizovat, protože citově závislá žena neumí s kritikou zacházet. Vede ji k ještě většímu ponížení, které má opět zpětný vliv na muže.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden