On je chladný a vy závislá?

Proč si některé ženy vybírají tak chladné partnery, ok kterých se projevu lásky nedočkají, ani když dělají vše, co muži na očích vidí? Čím víc je muž chladný, tím víc se žena stává citově závislá. Jak z toho kruhu ven?

Spirála citové závislosti

Citově závislá žena dělá chybu, když si vybírá svůj přesný opak, tedy chladného a egocentrického partnera. Ve vztahu se pak dopouští zásadních chyb v komunikaci. Jelikož si nevěří, stále potřebuje ujištění: Máš mě ještě rád? Líbím se ti? Proč nejsi víc se mnou? Co mám dělat, abys se mnou byl spokojený? Tím sama sebe ponižuje a dostává se do role čekatelky na malé drobky jeho přízně. Bojí se, aby ji muž neopustil, tak se mu přizpůsobuje.

Zastavte chlapa na útěku

Bojíte se něco rozhodnout sama, protože se bojíte, že s tím partner nebude souhlasit, tak raději nechává vše na něm? Stále se mu ozýváte jako první? Příliš mu projevuje city, i když on je neoplácí? Jak to napravit? Dejte partnerovi prostor.

Zkuste se udržet, abyste se neustále neujišťovala o jeho lásce. Zkuste s ním nekomunikovat ve výčitkách a jako oběť. Váš partner potřebuje odlehčit a najít prostor, kde mu zase začnete chybět, aby před vámi přestal unikat.

Jak změnit citový chlad

Chladný muž doplňuje citově závislou ženu. To však neznamená, že vztah bude fungovat. Naopak. Citově chladný partner si ve vztahu hledí svých zájmů a nemá potřebu dávat najevo svou lásku.

Tyto projevy totiž zcela vzala do svých rukou citově závislá partnerka. To pak tlačí již tak dost chladného partnera do ještě většího odstupu od vztahu.

Věčná kritika ubíjí

Chladný muž často kritizuje. To je však zásadní chyba, protože to nesebevědomou partnerku vede k ještě větší snaze si ho získat.

Snaží se hledat způsoby, jak by vztah mohl fungovat, jak by se ona měla změnit, aby se mu ještě více zalíbila. Pokud má citově chladnější partner zájem komunikaci ve vztahu napravit, musí dát své partnerce najevo, že ji má rád a je tu pro ni, ale že by si přál, aby se více věnovala sama sobě a svým zájmům. .

Jak nastolit harmonii

Citově závislá žena trpí pocitem, že když je chlap často mimo domov, a ona by se věnovala svým zájmům, už se vůbec neuvidí.

Stále tedy usiluje o to, aby s partnerem trávial co nejvíc času. To se ale muži obvykle nelíbí, a tak by ji měl ubezpečit, že ji má rád i přesto, že si občas někam vyrazí sám.

Důvody místo útěku

Pokud muž už nechce ve vztahu zůstat, měl by to říct na rovinu.

Egocentrický muž své partnerce ubližuje mnohem víc nejistotou a řečmi o útěku a opuštění, než tím, že jí vysvětlí, proč chce vlastně odejít. Pokud má muž svou ženu stále rád, ale uniká od ní kvůli pocitu nedostatku prostoru, měl by ji místo útěku ujistit o své lásce.

Tím se nejistá žena obvykle aspoň na čas uklidní..

reklama
reklama