Opilá rebarborová zavařenina

Suroviny:

500 g rebrabory

500 g cukru

2 lžíce citronové šťávy

60 ml ginu

kůra z 1 citronu

vanilkový extrakt

Postup:

Rebarboru opláchněte, dobře očistěte a stvoly nakrájejte na asi 2cm kousky. Dejte je spolu s cukrem, citronovou šťávou, ginem, lžičkou vanilkového extraktu a citronovou kůrou do mísy a nechte několik hodin macerovat.

Před vařením džemu si vysterilizujte sklenice – nejprve je omyjte horkou vodou se saponátem, dobře opláchněte a vložte do trouby vyhřáté na 160 °C. Tam je nechte asi 20 minut oschnout.

Do ledničky dejte vychladit podšálek, na kterém později vyzkoušíte hustotu marmelády. Rebarborovou směs z mísy vyklopte do kastrolu a na mírném stupni nechte za stálého míchání pomalu zahřívat, dokud se cukr zcela nerozpustí. Zvyšte teplotu a nechte marmeládu 8 minut projít varem.

Kastrol sundejte z plotýnky, pár kapek nakapejte na vychladlý podšálek a ten vraťte na minutu do ledničky. Zavařeninu pak potáhněte prstem, je-li gelovitá, je hotová.

Pokud je ještě moc tekutá, uveďte ji do varu a vařte asi 2 minuty, dokud nebude mít správnou konzistenci. Vlijte do sterilizovaných sklenic, uzavřete je a nechte vychladnout víčkem dolů. Uchovejte na suchém, chladném místě.

Tip!

Zkuste si lžičku rebarborového džemu přidat ráno do bílého jogurtu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden