Opravdu rafinovaný dárek

Přinutit našeho dědu, aby si došel ke kadeřníkovi, je nadlidský úkol. Vypadá jako Rýbrcoul, postrach krkonošských lesů. My jsme ale vymysleli, jak na něj.

Sedmdesáté šesté narozeniny nejsou žádné kulatiny. Takže se nedá považovat za společenský prohřešek, když oslavenec dostane i nějaké ty měkké dárky a třeba pánský parfém. Tentokrát jsme s babičkou zašli ještě dál. Rozhodli jsme se, že dáme dědovi poukaz na návštěvu kadeřnictví. A tak jsme, na babiččino pověření, propátrali několik slevových portálů na internetu. Chtěli jsme nějaký neokazálý ale solidní podnik, kde by z dědy zase udělali štramáka. Nakonec se nám poštěstilo a voucher byl zakoupen. V den proměny ráno s patřičně podmračeným výrazem vyrazil z domova vstříc krutému osudu. Nemohly jsme se dočkat, až bude zpátky a jakého modela nám z něj udělají. Utekla hodina, dvě a nic.

Nesmát se!

Konečně v zámku zašramotil klíč. Když se dveře otevřely dokořán, jen jsme se na sebe podívaly. Bylo jasné, že s námi se všemi cloumá smích, ale moc dobře jsme věděly, že se v žádném případě nesmíme zasmát. Děda se mračil jako deset čertů. To, co měl na hlavě byl opravdu podivuhodný výtvor. Vepředu měl samozřejmě pleš, vzadu to měl střižené nakrátko, zato po stranách hezky dlouhé.

To chce panáka

Vypadal jako nějaká postavička z kresleného seriálu. „Šel jsem na panáka. Musel jsem.“Pronesl důstojně, došel do kuchyně a sedl si ke stolu. Trvalo hodnou chvíli, než jsme z něj dostaly, co se stalo. Majitelka salonu zaměstnávala cizinku. No a děda nebyl schopný se s kadeřnicí domluvit. Z jeho bručení se ostatně jen těžko dá poznat, kdy myslí ano a kdy ne. A tak ta zmatená chuděra stříhala a stříhala, až to dopadlo, jak to dopadlo. Až do odpoledne jsme ho přemlouvaly, aby se mnou zajel do města a nechal si to někde upravit.Nakonec podlehl. A protože škoda byla značná, nezbylo, než aby ho ostříhali strojkem. Mělo to jednu nespornou výhodu. Teď bude trvat poměrně dlouho, než ho budeme muset začít přemlouvat k návštěvě kadeřnictví. Navíc jsme si ověřili, že pokud chcete nakupovat na slevovém portálu, je nutné si podnik, kam se chystáte, opravdu hodně dobře prověřit.

Klára (52), Prostějov

reklama
reklama