Originální podzimní dekorace

Podzim přímo vybízí k tvorbě dekorací z pokladů, které najdete při procházkách přírodou. Můžete si nasbírat různobarevné listy, žaludy, větvičky i suché plody. Možností, jak je využít, je opravdu nespočet. Přivítejte podzim i u sebe doma a vytvořte si s námi krásný věnec ze žaludů na vstupní dveře, girlandu z listů nebo třeba barevný podzimní svícen.

Podzimní přírodní aranžmá

Budete potřebovat:

 slaměný základ na věnec

 žaludy

 tavnou pistoli

 tyčinky do pistole

 kus alobalu

 barvu ve spreji

 bezbarvý lak ve spreji

Jak na to?

1. Žaludy omyjte vodou se saponátem a osušte je. Na plech dejte vrstvu alobalu, nasypejte na něj žaludy a pečte je asi 15 minut v troubě předehřáté na 200 °C. Zlikvidujete tak škůdce a věnec vám déle vydrží.

2. Než začnete žaludy lepit, nechte je zcela vychladnout a pak je začněte jeden po druhém lepit na slaměný základ. Dávejte si pozor, aby všechny hlavičky směřovaly stejným směrem.

3. Při lepení se snažte mezi žaludy nechávat co nejmenší mezery. Zadní stranu korpusu můžete nechat volnou, při zavěšení nebude vidět.

4. Polepený věnec dejte na podložku a postříkejte ho barvou ve spreji. Když barva zaschne, ještě ji zafixujte bezbarvým lakem, věnec vám tak vydrží dlouho jako nový. Nechte ho několik hodin zaschnout, potom na jeho vrchní stranu přivažte širokou stuhu a zavěste ho zvenku na vstupní dveře nebo jako nástěnnou dekoraci třeba do obývacího pokoje.

Tip:

Stejným způsobem můžete připravit také věnec z malých šišek či kaštanů.

Podzimní svícen

Originální dekorací může být i tento pozimní svícen. Pokud se vám doma válí nevyužité zavařovací sklenice, s naším návodem je můžete konečně zužitkovat! Odstraňte z nich etikety a omyjte je v teplé vodě se saponátem. Důkladně je osušte, natřete univerzálním lepidlem a ozdobte různobarevnými podzimními listy.

Třpytivé žaludy

Žaludů je v tom ročním období všude spousta. Nasbírejte si jich plný košíček a použijte je jako podzimní dekoraci. Nastříkejte je libovolnou barvou, a poté je obalte ve třpytkách. Pokud je po zaschnutí dáte do misky, nebo třeba přidáte na stůl ke svícnům, máte o podzimní kouzlo postaráno.

Dřevěné dýně

Podzimní výzdoba je především o dýních, ale co když je nechcete kupovat? Vyrobte si je! Připravte si dřevěnou kulatinu o tloušťce asi 2 cm. Jednu stranu obruste smirkovým papírem a namalujte ji oranžovou barvou. Nechte několik hodin zaschnout, poté na vrchní stranu přivažte mašličku z jutové stuhy, a máte hotovo!

Girlanda z listů

Snažíte se marně přijít na to, jaký vymyslet program na poodzimní odpoledne s vnoučaty? Zkuste připravit tuto krásnou závěsnou girlandu z listů. V přírodě nasbírejte listy různých barev, tvarů a velikosti a jeden po druhém obmotávejte přírodním provázkem.

Mezi jednotlivými listy nechávejte rovnoměrné mezery. Girlandu můžete zavěsit jak na zahradu, tak do bytu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden