Ostrá koření hubí viry a bakterie

Pálivá paprika zlepšuje náladu

Snižuje bolest při zánětech a podporuje produkci hormonů štěstí – endorfinů. Antioxidanty v paprice zabraňují vzniku rakovinných buněk. Při nachlazení či hubnutí vám pomůže nápoj z chilli papričky. Vezměte papričku a uvařte ji ve sklenici mléka. Pak mléko vypijte. Při rýmě je dobré před spaním nasypat do ponožek trochu červené papriky, to výborně zahřeje nohy. Chilli lze užívat na podchlazení a omrzliny. Postižená místa se potírají odvarem. Ve větších dávkách snižuje pálivá paprika pooperační bolesti.

Kari proti stárnutí

Kari léčí jaterní choroby, působí proti oxidaci, která je považovaná za hlavní faktor stárnutí, a pomáhá proti Alzheimerově chorobě. Antioxidační účinky kari příznivě působí při některých druzích rakoviny, zejména rakoviny kůže a také při roztroušené skleróze.

Pepř jako protijed

Stimuluje funkci zažívacího ústrojí, podporuje chuť k jídlu, odstraňuje nadýmání, má močopudné účinky a užívá se při rýmě a nachlazení. Pomáhá proti jedům a bolesti zubů, jater a svalů.

Zázvor chrání srdce a plíce

Zlepšuje trávení, snižuje hladinu cholesterolu, působí proti ateroskleróze a srdečním poruchám. Pomáhá při žaludeční nevolnosti. Léčí kašel, nachlazení, angínu. Při zánětu průdušek skvěle pomáhá čaj z nastrouhaného čerstvého zázvoru - 1 lžičku oddenku a 2dl vody, povaříte 5 minut a osladíte medem. V případě virového onemocnění zabírá, když povaříte zázvor s kouskem cibule. Tento nápoj zaručuje, že se příznaků nemoci zbavíte do několika hodin. .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden