Ostrov pláží, želv a orchidejí - Barbados

Zkombinujte karibský ráj s typickými prvky Británie a máte „malou Anglii Karibiku“, Barbados. Jezdí se vlevo, v každé farnosti stojí anglikánský kostel, všude visí obrazy královny Alžběty a každou sobotu se konají dostihy. Kam se vrtnete, tam voní rum, který si dáte na bílé pláži s palmami a tyrkysovým mořem.

Nehledejte tady klid, všude nahlas hraje reggae, domácí mají pocit, že i vám by se měla tahle hudba líbit, a to dnem i nocí. Na ulici, v noci, v baru, na pláži. Největší chloubou Barbadosu je západní Platinové pobřeží, pojmenované podle bělostného písku. Britská šlechta sem jezdila staletí, zvláštností je, že hodně pozemků tu zůstalo místním. A tak vedle bílých milionářů často bydlí chudí sousedé s početnou rodinou s dětičkami, které živí rybolov a práce pro ty milionáře.
Naštěstí tu nejsou jen snobské resorty Platinum Beach, ale i normální turistické chajdy, hlavně na divočejším jižním a východním pobřeží s úžasným příbojem.

Zajeďte za opičkami i nádhernými orchidejemi

Hlavní sezóna trvá od prosince do dubna, kdy je tady skvostně. Předtím ale hrozí, že se potkáte s hurikánem. V létě je tady zase obrovské vedro a vlhko. Ostrov je maličký, napříč má jen 40 km. Turistice je podřízeno skoro vše. Pokud na to máte, bude o vás skvěle postaráno včetně nabídky výletů na katamaránu, výprav za zelenými opičkami nebo opičkou ze skvělých koktejlů, které vám zde na přání připraví z místního vynikajícího rumu.

Na jihu ostrova leží na hranici džungle a láká k prohlídce bělostný Sunbury Plantation House s výstavou nábytku z barbadoského mahagonu, tradičního porcelánu a viktoriánského skla a stříbra. Asi 20 km severněji leží Welchman Hall Gully, botanická rokle s obrovskými stromy a bambusy, v jejichž stínu roste 200 druhů vzácných rostlin. O tři kilometry dál najdete dechberoucí Flower Forest, Květinový les, ve kterém roste dvacet tisíc orchidejí všech barev.

Je libo rušný noční život, nebo přírodní rezervaci?

Zážitkem je návštěva zdejší zásobárny vody i přírodního úkazu, obří jeskyně. Téměř v geometrickém středu ostrova se skrývá Harrison´s Cave, nádherná a přístupná krápníková jeskyně s křišťálovým podzemním jezerem. Čím víc se budete blížit k jihu, tím víc zažijete turistického ruchu a nočního života, Vyvrcholí to v hlavním městě Bridgetownu. Neopomeňte návštěvu rumové destilerie Foursquare a odvezte si láhev zdejšího jemného produktu. V Bridgestownu jsou hezké stavby z korálového vápence, zejména katedrála sv. Michala a zbytky pobřežních pevností s „hrozivě“ trčícími kanóny. Milovníci zvířat by neměli vynechat návštěvu Barbados Wildlife Reserve.

reklama
reklama

Komentáře