Ostrovy věčného léta Kanárské ostrovy

Žádná vedra nebo chlad, sem se jezdí za příznivým klimatem, za čistým vzduchem a nádhernou přírodou. Není to daleko, je tu bezpečno a není to až tak drahé. Za 5 hodin letu jste na místě. Půjčíte si auto, ubytujete se v apartmánu a vyrazíte na pláž nebo na výlet.

Gran Canaria maličký kontinent

Šedesát kilometrů zlatých pláží, výlety lodí za velrybami nebo slunění na unikátních pouštních dunách, kousek od moře, naváté sem z nedaleké Afriky. To je největší z Kanárských ostrovů.
Určitě musíte vyrazit na skálu Roque Nublo ve středu ostrova s nádherným rozhledem. Nevynechejte městečko Arucas, proslulé produkcí skvělého rumu, a ohromnou katedrálou sv. Jana Křtitele z černého kamene, bazaltu. Oblast Maspalomas je pro milovníky zábavy a nakupování. Večer můžete navštívit třeba lunapark. Nejrušnější je samotné hlavní město Las Palmas, odkud mířil na své cesty Kryštof Kolumbus. Večer vás překvapí nebe s množstvím hvězd, jaké neuvidíte nikde jinde v EU. Je tu zkrátka vše, co k dovolené potřebujete. Opravdu je to malý kontinent.

Tenerife hory i aquapark

Je libo rudý, černý, nebo bílý písek na pláži? Vyberte si. Kdo jede na Kanáry s dětmi, ocení jednu z nejlépe hodnocených vodních atrakcí světa – aquapark Siam, ale pocítí to peněženka. Pro hustě obydlený ostrov je typický kolorit domečků a křivolakých uliček, krásná je Masca, vesnička vysoko v horách. Určitě nepřehlédnete sopku Pico de Teide, od hladiny moře je vysoká 3718 metrů. I tam se pohodlně dostanete lanovkou, spatříte neobvyklý pohled na fascinující, obrovský a kouřící kráter.

Lanzarote ohňový ostrov

Nejsevernější z Kanárů je jedna velká činná sopka a ta je také největším „tahákem“, i když pláže jsou tady také. Ty nejkrásnější leží v chráněné oblasti Playas de Papagayo. Proto jsou také unikátní čistou a zdravou přírodou. Určitě se vydejte do přírodního parku Timanfaya do pohoří Montañas del Fuego (Ohnivé hory). Žhavý vulkán je cítit hned pod povrchem. Průvodce nalije vodu do úzkého otvoru v zemi a ta vytryskne jako horký gejzír! Dojem umocní speciální restaurace El Diablo na úpatí jedné z hor, kde vám připraví rybu přímo v žáru sopky.

Fuerteventura ostrov kozích sýrů

Dlouhatánské pláže s bílým pískem uspokojí všechny romantiky a plážové povaleče. Ostrov je menší a klidnější, k lenošení jsou vhodné resorty na východě ostrova, na jehož břehu také leží hlavní město Puerto del Rosario. Za super plážemi můžete vyrazit na sever ke Corralejo, rybářské vesnici, kde na široširém písku nikoho nepotkáte. Mimo několika starobylých kostelů nečekejte žádné památky, jen množství větrných mlýnů. Všude se pasou kozy, však tady z jejich mléka připravují množství specialit.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden