Osud ji pronásledoval od narození až do smrti

Zdravá ledvina by jí patrně život zachránila. Ale tu slavná zpěvačka ztratila už dávno. Při tragické autohavárii.

V době své největší slávy bývala stejným fenoménem, jako je dnes Karel Gott. Na rozdíl od něj ji však odmalička pronásledovala jedna osobní tragédie za druhou. Slavná zpěvačka Judita Čeřovská prostě neměla lehký život.

Už v dětství si pro ni osud připravil několik těžkých životních zkoušek. To, že se narodila v roce 1929 v Mostě do rodiny českého zaměstnance drah Emanuela Štěrby a německé ženy v domácnosti Marie Hausman, v prvním momentě průšvihem nezavánělo.

Vše ale změnil tragický Mnichov. Nejdříve se ze Sudet musel na pokyn úřadů násilně vystěhovat Juditin otec. Nedlouho po něm dokonce i její matka. Výchovu dospívající slečny tenkrát oficiálně převzala

Zbývá vám 90% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden