Osudově se zamilovala do muže své kamarádky

Herečka doufala, že Jiří díky její skvělé kuchyni přibere pár kil, a bude tak mít sílu bojovat se zákeřnou nemocí.

Krásná Jana Brejchová (81) neměla nikdy štěstí v lásce. Do každého vztahu se vrhala bezhlavě, bez ohledu na následky. Než potkala toho pravého, stihla se třikrát vdát a třikrát rozvést.

Dnes už je všeobecně známo, že Jana Brejchová (81) jako dospívající dívka neměla na růžích ustláno. A že právě v mužské náruči nejspíš hledala klid a bezpečí, které jí doma tolik chyběly. Narodila se 20. ledna 1940 v Praze jako druhá z osmi dětí, z nichž se ale dospělosti dožilo jen šest.

Brzy před kamerou

Pro herectví ji objevil režisér a scenárista Ladislav Helge (†88), když v základní škole v Kobylisích hledal představitelku Píďalky do snímku Olověný chléb.

Janě bylo jen třináct let, když se poprvé postavila před kameru. Po ukončení základní školy nastoupila jako písařka do pražského Laktosu. Zřejmě proto, aby mohla co nejdříve přispívat do rozpočtu své veliké rodiny.

Práci písařky pověsila na hřebík

Během následujících let si ještě párkrát zahrála ve filmu, ale tu opravdu velkou příležitost dostala, až když ji

Zbývá vám 82% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden