Otestujte si vaše zdraví!

Chcete vědět, jak jste na tom po zdravotní stránce? Dnes už existuje spousta možnosti, jak si můžete sama doma provést řadu „odborných“ vyšetření, aniž byste musela k lékaři.

Zjistíte třeba, zda klíště, které vás kouslo, nepřenáší lymskou boreliózu. Pravidelně si můžete kontrolovat hladinu cholesterolu a muži si mohou orientačně vyšetřit dokonce svou plodnost. Domácí laboratorní testování je poměrně revoluční změna. Testy si jednoduše provedete sama a o výsledku pak informujeme příslušného lékaře.

Jaké jsou možnosti

Už delší čas si lze v lékárnách kupovat domácí testy CRP. Ty rozliší, zda je vaše onemocnění virového či bakteriálního původu, kdy je tedy nutné podat antibiotika.
V ordinacích praktiků se tyto testy dělají běžně, zdravotní pojišťovny je hradí. Obecně známé jsou domácí těhotenské testy a alkohol testery. Výsledky domácího měření hladin cukru v krvi mohou navíc lékaři sledovat i přes mobil.

Cena testů se liší

Možnosti rozšiřuje devět testů v ceně od 200 do 550 korun. Zjistí alergii na kočičí srst, travní pyly a roztoče, nesnášenlivost lepku, určí hladinu cholesterolu či koncentraci spermií ve spermatu. Objeví borelie z klíštěte, odhalí zánět močových cest, potvrdí krev ve stolici či bakterii Helicobacter pylori v žaludku, která způsobuje vředy či rakovinu žaludku. Testy také stanoví hladiny železa a rozliší bakteriální a virovou infekci.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama