Otto Šimánek - Největší z českých pierotů byl tichý snílek

Elegantní postavu nestárnoucího Pana Tau s buřinkou na hlavě znal celý svět. Byl uznávaným mimem a často byl označován jako smutný klaun, kterého provázelo mnoho životních strastí.  

Herec, nadaný tanečník, plachý bohém a skvělý mim Otto Šimánek (†67) se narodil, jak se v jeho kraji traduje, v Třešti u Jihlavy prý přímo na pultě lékárny. Odehrálo se to prý když paní Šimánková byla ve městě na nákupu a přišly na ni nečekaně bolesti. Popis narození je dokonce zanesen v městské kronice. S rodiči a bratrem Jaroslavem žil v nedalekých Stájištích. Za druhé světové války jeho maminka velice zariskovala. Bydleli v domku se zvoničkou, a když nacisté

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden