Pár vychytávek, které vám pohlídají váhu!

Také jste se u vánoční tabule neubránila mlsání a vyskočilo vám nějaké to kilíčko nahoru? Nezoufejte! Dodržujte předepsané rady a máte velkou šanci nad přibranými přebytečnými kily vyzrát jednou provždy!

Kdy jindy byste si měla dopřát dobrého jídla a pití, když ne o vánočních svátcích! Můžete se ale řídit určitými pravidly a vaše váha tak nepůjde strmě vzhůru. Není to nic těžkého! Chce to jen trochu pevné vůle a disciplíny.

Nakupujte najedená a v hotovosti!

Jedním z největších pokušení na vás bude číhat už v obchodě při nákupu potravin. Proto se na něj připravte a za žádnou cenu nechoďte do obchodu s prázdným žaludkem! Nebudete tak mít chuť na všechno v regálech a v nákupním košíku vám tak neskončí daleko více pochutin než jste ve skutečnosti zamýšlela nakoupit.

Na jídlo se soustřeďte!

Věnujte jídlu tu chvilku svého času a najezte se v klidu bez jakýchkoliv rušivých elementů. Budete se tak rozhodně lépe soustředit na signály, které vám váš žaludek bude během jídla vysílat! Vy poznáte, kdy jste dostatečně najedená a nebudete se zbytečně přejídat.

Nehltejte!

Zní to jako kárání malého děcka, ale tohle pravidlo nepodceňujte! Při konzumaci jakéhokoliv většího jídla dejte tělu čas, aby si žaludek sám řekl dost! Pomůže vám, když si budete nandávat na vidličku menší kousky a poctivě žvýkat.

reklama
reklama