Pařížské makronky

Makronky patří mezi nejúžasnější moderní cukrářské výrobky. Nejlepší jsou s kávovým krémem.

Suroviny

Na těsto - 100 g mandlové mouky - 100 g moučkového cukru - 1 lžíce mleté kávy - 2 bílky - 50 g krupicového cukru - cukrářské sáčky s kulatou špičkou

Na krém - 100 g bílé čokolády - 20 ml zchladlé silné kávy - 70 ml smetany ke šlehání

Postup

1. Mandlovou mouku promíchejte s moučkovým cukrem a mletou kávou. Směs prosejte přes sítko, aby byla co nejjemnější. Bílky vyšlehejte, a jakmile začnou nabývat, začněte postupně přisypávat krupicový cukr. Šlehejte tak dlouho, dokud bílky nezačnou tvořit tuhé špičky. Do sněhu přisypte polovinu množství moučné směsi a gumovou stěrkou ji lehce vmíchejte. Až uvidíte suchá místa, přisypávejte zbytek moučné směsi a lehce míchejte, dokud se těsto netáhne.

2. Těstem naplňte cukrářské sáčky a na plech stříkejte malá kolečka o průměru asi 3 cm. Plechem bouchněte o stůl, aby se z těsta odstranily bublinky. Makronky nechte asi 30 minut zaschnout, při lehkém doteku prstem nesmějí lepit. V troubě vyhřáté na 160 °C je pečte asi 10 minut.

3. Připravte si krém. Čokoládu rozlámejte do mísy a přilijte kávu. Smetanu přiveďte k varu a nalijte ji do mísy. Nechte pár minut odpočinout a pak krém pořádně vyšlehejte metlou. Vychladlým krémem slepujte upečené makronky.

reklama
reklama

Komentáře