Parodontóza? Nemusí být strašákem.

Parodontóza je onemocnění, kterého si nemusíme mnoho let všimnout. Až do té doby, než začnou krvácet dásně. To je její nejtypičtější projev.

Hlavním důvodem, proč se o nás parodontóza pokouší, je špatná ústní hygiena. Na povrchu zubů žije 600 až 1000 druhů bakterií, které stojí za vznikem zubního plaku. Ten, není-li pečlivě čištěn, spustí onemocnění.

Typ kartáčku

Nejdůležitější je tedy poctivě si čistit zuby. Pozor ale na tvrdý kartáček a na tlak, který na něj vyvíjíme. Jestliže to přeháníme, dochází k odhalování zubních krčků a tvorbě klínovitých defektů. Současným trendem jsou měkké kartáčky, mají však nevýhodu, že doba čištění se s nimi prodlužuje aspoň na 2 minuty.

Jaké máte různé možnosti?

Zapomínat bychom neměli ani na vnitřní stranu zubů a mezizubní prostory, kde především dochází k množení bakterií. Tady přicházejí na řadu zubní nitě a mezizubní kartáčky.

Pomohou ústní vody

Na boj s parodontózou vezměte i ústní vody. Zaměřte se na ty, které zlikvidují záněty dásní a jejich krvácení. V tomto směru jsou osvědčené bylinné ústní vody. Zuby a ústní prostředí nebudou dráždit tolik jako některé ústní vody, které jsou leckdy příliš agresivní a mohou vám spíš uškodit.

.

reklama
reklama

Komentáře