Partnerku, kvůli které změnil svůj život, našel Filip Renč až po padesátce!

„Člověk musí ubrat ze svého pohodlí a věnovat to dítěti, které se stává šéfem mého času.“

Ještě docela nedávno to vypadalo, že Filip Renč (53) zůstane starým mládencem. Dnes už je nejen šťastným manželem, ale s Marií Kružíkovou (30) také otcem malé dcerky.

Před několika lety prohlásil režisér Filip Renč v jednom rozhovoru, že mu děti v životě nechybí. „Člověk se ovšem nejlíp soustředí, když je sám. Vezme počítač, do ruky tužku a papír a nějakou hezkou muziku, to je ta chvíle, kdy se může soustředit na práci. Aby za mnou běhaly děti a pořvávaly, u toho se pracovat nedá,“ uváděl své argumenty. Stačilo ale potkat tu správnou mladou ženu a všechno je dnes jinak.

Kvůli Marii se Filip opravdu změnil.

Jednu dceru už má!

Filip se proslavil už jako dětský herec. Po gymnáziu vystudoval na FAMU dokumentaristiku. Velkou pozornost si pak získal svým debutem Rekviem pro panenku, natočeným podle skutečné události, kdy při požáru sociálního ústavu hořelo šestadvacet chovanek. Svůj talent potvrdil i muzikálem Rebelové. Pozornost na sebe ale poutal i různými skandály. V polovině 90. let to skoro vypadalo, že půjde do vězení. Třináctiletá dívka, která hrála v Requiem pro panenku, obvinila Filipa, že s ním měla v autě pohlavní styk. Režisérovi nezbylo, než se bránit soudní cestou. Na lhářku podal žalobu kvůli křivému obvinění. Soud se postavil na jeho stranu. Sluší se doplnit, že ona slečna byla opravdu problémová, protože později se dostala do drogové závislosti a za několik let jí matka našla v bytě mrtvou. Další horké chvíle připravila Filipovi jedna servírka z hotelu ve Špindlerově Mlýně. Ta ho označila za otce své dcerky. Filip to nejprve odmítal, ale genetická zkouška ukázala, že se tatínkem proti své vůli skutečně stal. Časem se k věci postavil jako chlap a o svého potomka se zajímal. „Je pěkná, má samé jedničky a dělá mi radost i na dálku, jelikož bydlí s maminkou v Chomutově,“ řekl novinářům.

Proslavili ho i Rebelové.

Se sukničkářstvím skončil

Marie Kružíková byla prý hodně aktivní už jako dítě - chodila na hodiny klavíru, baletu,v věnovala se gymnastice i bojovým sportům. „V divadelním souboru jsem okusila, že tam mohu spojit snad všechny své zájmy a tak mě to nějak přirozeně dovedlo až k herectví,“ uvedla. Studium herectví nedokončila, protože usoudila, že lépe bude pustit se rovnou do praxe. Malou roli dostala Marie ve Filipově filmu Lída Baarová. Režiséra zaujala i jinak, než jako aktérka na place. Bylo o něm známo, že rád střídá partnerky a měl tak trochu pověst sukničkáře. Tohle byl ale jiný případ. V Marii se konečně objevila žena, která v něm probudila pocit, že by se měl usadit. Jakmile se začal objevovat s novou láskou po svém boku, bylo jasné, že tentokrát je to vážné. „Já myslím, že každý si prochází nějakým životním obdobím a každému normálnímu chlapovi se líbí ženy a má za celý život třeba i spoustu partnerek a kamarádek, a tak se tomu říká sukničkářství,“ konstatoval. „Já si myslím, že jsou to období, kterými člověk prošel a že jsou víceméně za mnou.“

Filipův film Lída Baarová.

Nejkrásnější vánoční dárek

Další průběh událostí dal Filipu Renčovi za pravdu. Když Marie přišla do jiného stavu, začali oba plánovat svatbu. Ve svých 52 letech se tak Filip poprvé v životě oficiálně zavázal k tomu, strávit život po boku jedné vyvolené ženy. Oba předem věděli, že se jim narodí dcerka a netajili se ani se jménem, které pro holčičku vybrali: Sofie Marie. Dokázala si vybrat pro svůj příchod na svět to nejkrásnější datum - narodila se totiž loni na Štědrý den. „To bylo krásné, ale čekali jsme porod až po Novém roce. Takže odpadly všechny různé plánované návštěvy příbuzných a slavení stromečku a v 10:30 dopoledne se narodila Sofie Marie,“ popisoval Filip. Samozřejmě byl u porodu a přiznal, že to byl nádherný zážitek. Každé Vánoce tak budou pro Filipa a Marii mít o jeden důvod navíc k oslavám!

Loni na Vánoce dostali oba ten nejhezčí dárek.

Se svatbou to nijak nepřeháněli

Svatbu si dokázal Filip „zrežírovat“ na jedničku. Nepojal ji nijak ve velkém, pozváno bylo jen 20 hostů, mimo jiné i herečka Jiřina Bohdalová (87). „Ta svatba, to je pro mě jako zorganizovat jeden velký natáčecí den. Je tam spousta komparzů, techniky a tak dále,“ komentoval přípravy na velkou událost. Otevřeně potom promluvil o částce, kterou svatba v Arcibiskupském paláci stála: bylo to určitě přes 200 tisíc korun. Vyplatilo se to, protože Filip a Marie mají krásné vzpomínky.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama