Pavel Kříž má splíny kvůli stáří

Co mu na sobě vadí?

Představitel Štěpánka z Básníků PAVEL KŘÍŽ (55) byl léta chválen za to, že se od dob natáčení Básníků nezměnil. Proto když získal roli stárnoucího rockera, přepadla ho úzkost, že už je jeho image mladíka nadobro pryč.

Jako pohlednému medikovi Štěpánu Šafránkovi mu padaly k nohám jak jeho filmové partnerky, tak i nespočet poblázněných fanynek. Všechny dámy se rozplývaly nad jeho roztomilým a nevinným kukučem, jímž se dlouhá léta pyšnil.

Jenže čas nikdo nezastaví, a tak i na pohledném Křížovi se začaly projevovat známky stárnutí. Už dávno ho tvůrci přestali oslovovat na role playboyů, spíše dostává nabídky na seriózní role, jako byl například ADOLF HITLER (†56) v životopisném filmu Lída Baarová nebo jeho nejnovější role stárnoucího rockera v připravovaném filmu Muzzikanti.

Všichni si ho pamatují hlavně z Básníků.

Špatně to snáší

Herec je sice za tuto příležitost neskutečně rád, zároveň se mu kvůli tomu dostalo krutého procitnutí, že už to lepší prostě nebude. Neváhal proto prohlásit, že si ani jinou roli vlastně nezaslouží.

„Připadám si velmi staře,“ jako by propadl melancholii Pavel, který na pochvalné komentáře, že je stále velký štramák, odpovídá slovy, že zdání velmi klame. „Dříve jsem o sebe dbal víc, dnes už je to horší,“ přiznává a snaží se vymlouvat na to, že kvůli práci už nemá na péči o sebe tolik času jako za dob minulých.

Že ho postupující věk trápí asi víc, než by si možná sám chtěl připustit, svědčí i fakt, že si posteskl, že kvůli roli vůdce se musel nechat ostříhat na velmi krátko a vlasy mu pak jen tak dorostly. Přitom do své nové role rockera by delší vlasy potřeboval jako sůl. „Narostly mi velmi málo, takže vzadu mi je museli nastavit.“

Lže rodině

Útěchou tak Křížovi může být to, že v Kanadě, kde převážnou část života žije, ho nikdo jako umělce nezná, a tak na sebe nepoutá takovou pozornost. Tím pádem se nemusí trápit, zda vypadá mladě nebo adekvátně svému věku.

Jak dokonce sám přiznal, přestože o svém soukromí nerad mluví, tak ani jeho kanadská rodina prý dlouho neměla ani tušení, že je Pavel v Čechách slavný herec. „Mám kanadskou rodinu a ta ani neví, že jsem Básníky natočil.

Jednak by tomu nerozuměla, jednak mě vlastně jako herce ani nezná,“ říká Kříž, který po příchodu do Kanady vystudoval psychoterapii a živí se jí dodnes. Začátky však neměl vůbec lehké.  Musel se přizpůsobit místním zvykům a vzít zavděk jakoukoli prací. „Prostě děláte, co se dá, než se naučíte jazyk, a pak je možné se posunout dál,“ uzavírá.

I když hrál Hitlera, všichni v něm vidí hodného Štěpánka.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama