Pavel Kříž svádí dlouhá léta boj s nepříjemnou nemocí!

Nemoc, která mu komplikuje život, zdědil Pavel Kříž po svém otci.

Stačila jedna filmová role a z Pavla Kříže (59) se stal miláček publika. Dokázal si jít ale za svými cíly, i když to znamenalo opustit domov. A pokračoval v tom i přes osobní tragédii a vážné onemocnění!

K herectví to populárního představitele Štěpána Šafránka z filmů o „básnících“, táhlo od mala. Ve slavném brněnském Divadle na provázku hrál v dětském sboru.

Ještě víc ho ale zajímala medicína, i kvůli ní chtěl studovat nejprve na gymnáziu. Tam se ale z politických důvodů nedostal. Divadlo hrál dál amatérsky. Zlom v životě Pavla Kříže (59) přišel v roce 1981.

Kvůli prvním Básníkům dostal trojku z chování!

„Nikdy jsem si nemyslel, že bych se mohl stát skutečným hercem,“ prohlásil Pavel Kříž. „Díky Básníkům se mi od základu

Zbývá vám 84% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden