Pavel Nový: Nic mu nevycházelo

Už odmala věděl, že touží být hercem. Přestože to neměl jednoduché, se PAVEL NOVÝ (70) stal tím, kým vždycky chtěl.

Jeho cílevědomost se mu vyplatila a šel si tvrdě za tím, v co věřil. Herce a moderátora Pavla Nového (70) to k herectví a celkově k umění táhlo už od útlého věku. Jako malého kluka ho bavilo hrát nejrůznější scénky, a i přesto, že šlo jen o hraní, to prý bral smrtelně vážně.

Byl bojovný a zkusil to třikrát

Před kameru se poprvé postavil ve třinácti letech, a to ve filmu Kuřata na cestách. Tou dobou se mu plnil jeho sen a nevěřil tomu, že se to skutečně děje. Na natáčení se prý choval jako profesionál a snažil se poslouchat všechny rady režisérů. Bylo na něm vidět, že o své budoucí kariéře už má rozhodnuto. O další dětskou roli už Nový bohužel nezavadil, ale ani to ho neodradilo.

Neviděli v něm potenciál

Rozhodl se totiž studovat na prestižní DAMU. Byl bojovný a zkusil všechny tři pokusy, ale bohužel ho na jeho vysněnou školu nepřijali. To už se na jeho sebevědomí trochu podepsalo, protože věřil v to, že je dobrý herec. Nicméně si musel zvolit jiné zaměření a nakonec se vyučil soustružníkem.

K herectví ho to ale nepřestalo táhnout a snažil se uchytit i bez vzdělání v oboru. Jeho snaha se nakonec vyplatila a o několik let později se znovu postavil před kameru, tentokrát ve filmu Balada pro banditu. Poté začal mít víc a víc nabídek, ale lidé si ho nejvíc pamatují z komedie S tebou mě baví svět. V současnosti se Nový věnuje spíš divadlu a svého milovaného hraní se tedy stále drží, pokud mu to zdraví dovoluje.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden