Péče o popraskané rty

Natírat si rty balzámem na rty nebo obyčejným jelením lojem bohužel nestačí. Navíc existují i nekvalitní, které našim rtům více škodí, než aby prospívaly. To, co naše rty chrání a vyživuje, není jen tyčinka na rty, ale především potraviny, které konzumujeme. Žádný přípravek vám sám o sobě nepomůže.

Potraviny, které škodí

Dbejte na to, co jíte. Strava by měla obsahovat především dostatek zeleniny a ovoce. Vaše tělo potřebuje vitamin B, zinek a železo. Proto během celého roku jezte pravidelně špenát, brokolici, brambory, avokádo nebo třeba banány.Důležité jsou ale i luštěniny, vejce či sladkovodní ryby. Pokud ovšem existují potraviny, jež vašim rtům prospívají, zároveň existují i ty, které rtům naopak škodí. Které to jsou? Obecně jde o všechny pochutiny, jež jsou nadměrně solené a kořeněné. Zejména jde tedy o pochutiny, jako jsou oříšky, brambůrky a slané tyčinky. Rtům ale škodí i alkohol a cigarety, kvůli kterým se vám na rtech tvoří nevzhledné vrásky.

Kdy vyhledat lékaře?

Hydratujete rty balzámem na rty, jíte zdravé a rtům prospěšné potraviny, a přesto se nemůžete rozpraskaných rtů a koutků zbavit? Rozhodně navštivte lékaře.Rty jsou jedním z mnoha indikátorů našeho zdraví, které na těle máme. Může jít o neléčený zánět, cukrovku, nebo dokonce Crohnovu chorobu. Trápí vás popraskaný spodní ret? Podle čínské medicíny to znamená, že je něco špatně v oblasti tenkého střeva.U žen jde i o takzvanou kvasinkovou infekci úst.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden