Péče o psa, když udeří mráz

Zimní počasí přináší psům nejen veselé hrátky ve sněhu, ale také problémy, které s chladným počasím souvisejí. Jak se o vašeho čtyřnohého přítele postarat?

Tlapky v ohrožení

Během dlouhých zimních procházek pravidelně kontrolujte tlapky psa. Sníh, nalepený mezi polštářky, dráždí pokožku a může způsobit nepříjemná zranění! Opatrně sníh odstraňte. Pokud má pes na tlapkách dlouhou srst, na které se v zimě tvoří sněhové hrudky, opatrně nůžkami prostříhejte dlouhou srst mezi polštářky. Po návratu z procházky očistěte tlapky vlhkým hadříkem nebo vlažnou vodou. Případné praskliny na tlapkách ošetřete vazelínou nebo speciální mastí na psí tlapky.

Obleček pro zahřátí

Pro krátkosrstá, malá a střední plemena je vhodné na zimu pořídit teplý obleček (ideální materiál je softshell), který bude pejskovi zakrývat záda a bedra. Zabráníte tak nastydnutí průdušek a močových cest. Při výběru se řiďte funkčností oblečku, nikoli vzhledem. Obleček nesmí být promokavý, nebezpečné mohu být i nejrůznější gumičky a šňůrky. Mohou se zařezávat psovi do těla a způsobit bolestivé spáleniny kůže. Po příchodu do teplé místnosti psovi obleček ihned sundejte.

Kvalitní krmení

Pokojoví psi budou mít pravděpodobně v zimě méně pohybu, tomu byste měli uzpůsobit i množství nebo kalorickou hodnotu stravy. Psům žijícím venku v boudě zase naopak dopřejte výživnější krmivo, protože jeho část spotřebují na termoregulaci.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden