Můj čas na kafíčko

Pečujte o vaše vlasy pomocí bylinek

Dost už bylo drahých neúčinných šampónů a jiným přípravků. O vlasy můžete pečovat i přírodními cestami pomocí bylinek.

Stačí si z nich doma připravit jednoduché odvary a posílení od vlasových kořínků až po konečky může začít! Jakou bylinku přesně použít podle typu vašich vlasů?

Jak připravit odvar?

Je to jednoduché! Budete potřebovat dvě až tři polévkové lžíce bylinek. Použít můžete buď sušené nebo si nadrobno nasekejte čerstvě vypěstované. Ty nasypte do většího hrnce a zalijte přibližně litrem vody. Přiveďte směs k varu, pak stáhněte teplotu, ale dejte pozor na to, aby odvar stále mírně probublával asi patnáct minut. Takto připravený odvar nechte důkladně vychladnout a teprve potom ho zceďte.

Jde se na to!

Vytvořený odvar si přelijte do větší mísy nebo nádobky s rozprašovačem a vezměte si ho sebou do koupelny. Vlasy si nejprve pořádně omyjte, tak jak jste zvyklá. Potom ještě na vlhké vlasy naneste bylinkový odvar a zabalte je na přibližně čtvrt hodiny do teplého ručníku, který jste si zatím dala vyhřát na topení nebo ven na sluníčko. Směs už z vlasů neoplachujte.

Která bylinka je pro vás ta nej?

Vaše vlasy vám budou vděčné za každou nadstandardní péči. Je však třeba si uvědomit, jaký typ vlasů máte, a jaká bylinka pro vás tedy bude ta nejúčinější. Na hodně se mastící vlasy se například hodí kopřiva, heřmánek nebo podběl. Na příliš vysušené a lámavé zase spíš lopuch, máta peprná či šalvěj. Pokud prostě jen toužíte, aby se vaše vlasy více leskly, pak je zaručeným pomocníkem květ růže.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden