Pečujte o zdraví své pokožky

Snad každý ví, že pokud se bude o svou pokožku pravidelně starat, bude nejen krásná, ale i zdravá. Při péči o ruce i nohy můžete využít mocnou sílu léčivých bylinek.

Pokožka často trpí různými neduhy. Přípravky, které jsou k dostání v lékárně, jsou ale často drahé a léčba s jejich pomocí trvá i mnoho týdnů.

Pokud vás trápí třeba nepříjemný zápach či plíseň, ekzém nebo suchá pleť, zkuste nejdřív vyzkoušet některé z našich rad. Budete k tomu potřebovat jen to, co najdete doma v lednici či ve spíži anebo léčivé bylinky.

Svědění se zbavíte pomocí cibule

Jistě vás překvapí, že taková přírodní léčba vyjde jen na pár korun, a navíc spolehlivě zabere. Například plíseň na nohou je
onemocnění, které bývá často provázeno svěděním a může se rozšířit také na ruce.

Na tuto častou infekci existuje několik přírodních léčebných postupů. Postižená místa můžete třeba potírat esenciálním tea tree olejem nebo úplně obyčejnou cibulí. Léčivý účinek cibule podpoříte, když ji budete konzumovat v některém z vašich oblíbených pokrmů.

Zázrak proti vráskám

Stejně tak můžete použít i rozmačkaný česnek smíchaný s olivovým olejem. Nebo vyzkoušet odvar z hřebíčku. Ten se používá jako dezinfekce i jako prostředek proti tvorbě vrásek.

Nálev proti vráskám: 5 celých hřebíčků přelijte šálkem vařící vody a nechte 20 minut přikryté louhovat. Tímto nálevem si pravidelně ráno a večer omývejte obličej. Dezinfekční roztok připravíte z výluhu ze směsi hřebíčku, tymiánu, černého či zeleného čaje.

Z hřebíčku si uvaříte dezinfekční nálev.

Zabere oregano i ústní voda

Dalším spolehlivým domácím prostředkem je použití oregana a panenského olivového oleje. Oregano pomáhá u kožních potíží, jako jsou akné, lupénka, bradavice, kožní a nehtové plísně

Připravte si 100 ml olivového oleje a v něm nechte přes noc vylouhovat 2 lžíce oregana. Směs přeceďte a 2krát denně po dobu minimálně 14 dní nanášejte na postižená místa. Možná se vám to bude zdát zvláštní, ale na dezinfekci kůže účinně působí i ústní voda. 1 lžíci vody smíchejte se stejným množstvím jablečného octa a také citronové šťávy. Do směsi namáčejte tampon.

reklama
reklama

Komentáře