Peníze nejsou všechno

Peníze hrají v našich životech bohužel dost podstatnou roli. Někdy jim dokonce podřídíme úplně všechno.

Můžeme se kvůli penězům vdávat či ženit. A také zůstávat v dávno nefunkčním vztahu. Na takovém manželství a životě ve zlaté kleci je zpočátku lákavé to, že se jezdí na drahé dovolené, chodí do vyhlášených restaurací, oblékají se jen ty nejdražší značky.

Vydržet za každou cenu

Život v nefunkčním manželství s sebou většinou přináší nevěru jednoho nebo obou partnerů. O svých nevěrách dost často partneři vědí, ale mlčí a tolerují ji. Rozvod by se sice nabízel, ale většinou je nevýhodný.

Proč ho obrat o polovinu majetku a po zbytek života žít sama jako kůl v plotě, zrazená a podvedená? Je lepší odpustit a dál se nechat rozmazlovat.

Důležité je myšlení

Lidé žijí v domnění, že výhra ve sportce jim obrátí život k lepšímu. Možná se i leccos změní, nicméně mnohem důležitější je lidská psychika. Díky ní můžete přemýšlet, snít, milovat, vnímat radostné pocity, užívat si života… Pokud cítíte, že ve vašem životě něco není v pořádku, neobviňujte okolí. Když se do nějaké situace dokážeme dostat, měli bychom za to umět nést následky.

Poznejte hodnotu peněz

Když jsme jako malí dostávali od rodičů pod stromeček hračky, telefony, MP3 přehrávače… Měli jsme velkou radost. Dostali jsme něco zadarmo. Stejně tak jsme ale věděli, že když něco rozbijeme nebo ztratíme, napíšeme si Ježíškovi znovu příští rok, nebo pokud budeme sekat latinu, rodiče nám opatří náhradu.

Neznali jsme vůbec žádnou hodnotu těch peněz. Jaký byl váš pocit, když jste si poprvé něco koupili za vlastnoručně vydělané peníze? Daleko cennější je zkušenost. Naučit se čelit problémům a nepříjemným situacím a pak se plně radovat z triumfu.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama