Můj čas na kafíčko

Pěstěné ruce jsou vaší vizitkou

Obličeji věnujeme vždy maximum zájmu, ale co ruce? Dostávají zabrat při jakékoli činnosti a obzvlášť po zimě potřebují náležitou péči. Ta by se měla stát rituálem stejně jako čištění zubů. Krásné ruce jsou prostě vaší vizitkou.

Suché být nesmí

Pokud vás trápí na rukou suchá kůže, jediným řešením je neustále hydratovat. Na rukou máme menší vrstvu tuku než na jiných částech těla, a proto také kůže rukou regeneruje pomaleji. Po každé činnosti je pečlivě namažte.

Krémy na ruce se dobře vsakují a nezanechávají mastný film. V extrémních případech můžete na noc potřít ruce olivovým olejem nebo mastným krémem a nasadit si jemné bavlněné rukavice.

Zkuste peeling

Na hrubé ruce patří hrubá záplata. Vyzkoušejte peeling na ruce, který je okamžitě zjemní. Můžete použít běžný, který používáte na obličej, ale prodávají se už i speciální, určené přímo na ruce.

Na domácí ošetření vám budou stačit dvě lžíce krupicového cukru a trocha olivového oleje. Touto směsí ruce promasírujte a pak vše prostě jen opláchněte. Věnujte péči také nehtům, které zdraví i půvab rukou korunují. Pravidelná manikúra by měla být samozřejmostí.

Dejte sbohem umělým nehtům!

Extrémně totiž namáhají vaše původní nehty. V umělých se udržují nečistoty a daří se v nich bakteriím, které pak mohou způsobit plísně, jež vyžadují náročnější ošetření.

Vaše přirozené nehty, jsou-li upravené, působí lépe, i když jsou krátké. Vyzkoušejte francouzskou manikúru, která působí čistě, nehty nezatěžuje a snadno si je tímto způsobem upravíte i doma.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden