Pětadvacet let v chomoutu

Když se herečka Tereza Brodská a fotograf Herbert Slavík (58) v listopadu 1995 brali na Staroměstské radnici, kdoví, zda by někdo ze svatebních hostů vsadil na to, že spolu zůstanou čtvrt století.

Teta máma

Oba byli rozvedení. Tereza se v jedenadvaceti provdala za budoucího režiséra a producenta jménem Jordi Niubó (56), který se kupodivu narodil v Ústí nad Labem. S Čechoslovákem se španělskými kořeny se černovlasá kráska rozvedla po čtyřech letech.

Tvrdí, že jsou dodnes přátelé. Rovněž Herbert Slavík se ženil podruhé. Dvojici to u oltáře neobyčejně slušelo, nevěsta v bílém zvolila svatební kytici z kopretin, k oltáři ji vedl tatínek, herecká legenda Vlastimil Brodský (†81).

Terezino dětství nebylo právě čítankové. Její matka Jana Brejchová (81), která by, nebýt komunismu, díky půvabu a hereckému talentu patrně pronikla až do Hollywoodu, dítě ve věku šesti týdnů přenechala nejstarší sestře Blance (†73).

Rodiče Terezku navštěvovali o víkendech. Když chodila do druhé třídy, vzali si zmatenou holčičku zpět a pro jistotu jí zakázali se s tetou Blankou vídat.

Takhle ne!

Když bylo dívence dvanáct, rodiče se rozvedli a její matka se přistěhovala ke kolegovi Jaromíru Hanzlíkovi (73). Budiž Tereze ke cti, že s takovým dětstvím dokázala vybudovat spokojený rodinný přístav a klidný domov pro syna Samuela (24).

„Řekla jsem si, že takhle ne. Že v těchto stopách nechci jít. Pro mě jako matku je to odložení dítěte dodnes něco zcela nepochopitelného,“ podotýká hvězda seriálu Slunečná.

Přišel jste zbytečně

S nynějším manželem se seznámila při focení. „Přišel jste zbytečně,“ sdělila mu chladně. Začal se rovněž chovat odměřeně. „Dala jsem zpátečku, zalekla jsem se a taky jsem musela uznat, že jsem byla až moc arogantní,“ vzpomíná tmavovláska.

„A pak jsem se už jen kála, kála, a když jsem viděla ty fotky, tak ještě víc, no a pak jsem si ho vzala a měla s ním děcko.“ Nikdy ji ani nenapadlo pomýšlet na rozchod. „Je skvělé být s někým, na koho se těšíte, že si spolu večer pustíte film nebo další díl seriálu anebo půjdete na procházku se psem,“ říká.

reklama
reklama

Komentáře