Petr Muk - Jeho smrt je stále obestřena tajemstvím

Ani po osmi letech od nečekaného odchodu zpěváka se sametovým hlasem, Petra Muka (†45), nejsou okolnosti jeho smrti objasněné. Opravdu to byla nešťastná náhoda, nebo si na život sáhl muzikant dobrovolně? Asi jen těžko bychom v novodobé historii českého showbyznysu hledali takhle paradoxní smrt, jako je ta, která potkala výjimečného zpěváka Petra Muka.Za dva roky to bude už deset let, co ho doma našla zdrcená manželka Eva (45) mrtvého v křesle. Po této strašné tragédii se zhroutila, a jak sama nedávno řekla, s Petrovou smrtí se nikdy nesmířila. Co horšího, nikdy si ji nepřestane vyčítat. Od oné nešťastné události navštěvuje údajně psychologa, který jí pomáhá vyřešit nepříjemné vnitřní otázky, jenž ji sžírají.

Chtěl se vším skončit?

Co se vlastně tenkrát stalo, a proč musel takhle odejít mladý talentovaný zpěvák, manžel a v neposlední řadě hrdý táta malé holčičky a dalších dvou dcer, netuší dodnes vlastně nikdo. Zpočátku se nejvíce mluvilo o tom, zdali umělec zmítaný po celý dospělý život depresemi neměl chuť se životem skončit sám a dobrovolně. Psychické problémy Petra Muka nebyly žádným tajemstvím. Léčil se s vážnou nemocí – maniodepresivní psychózou, která ho neskutečně omezovala. Nakonec však policie jeho smrt označila za „pouhou“ nešťastnou náhodu. Pokud je to pravda, je jeho odchod snad ještě smutnější.

Byl zrovna nejšťastnější

Vždyť zpěvák zemřel ve chvíli, kdy byl paradoxně nejšťastnější! Měl všechno. Rodinu, úspěch i peníze. Navíc lidé s touto diagnózou mají sklony k sebevraždě a zpěvák s ní v minulosti údajně už několikrát koketoval. Petr Muk ale tentokrát konec přivolat nechtěl, evidentně toužil žít, vidět vyrůstat svou maličkou dceru a rozvíjet dál skvělou kariéru. Což ostatně ihned po jeho smrti řekl Petrův kamarád a producent v jedné osobě, Ondřej Lichtenberg (55): „Byl plný energie, těšil se na koncert a na hokej. Nevěřím, že šlo o dobrovolnou smrt.“

Děsivá noc

V tu noc, kdy Petr Muk zemřel, nevyhasl jen jeho život. Tragédie hluboce zasáhla zejména jeho šokovanou ženu, malou dcerku Noemi (11), dvě již dospělé dcery z předchozího manželství a pochopitelně i kamarády a fanoušky. Řadu z nich to ovlivnilo natolik, že jejich životy už nikdy nebudou jako dřív. Když Petra nad ránem manželka našla, měl za sebou noční radovánky. Podle lidí z jeho nejbližšího okolí se alkoholu nevyhýbal, tentokrát to bohužel přehnal. Pitevní zpráva podle výpovědí svědků obsahovala informaci, že měl zpěvák v krvi 2,65 promile alkoholu. Příčinou smrti pak bylo udušení zvratky. Médii ovšem také proběhla zpráva, že léky, které Petr na deprese bral, zapil alkoholem.

V bludišti snů

Zda je to pravda, či nikoli, už asi nezjistíme. Jeho nečekaný odchod je proto stále zahalen tajemstvím. Nikomu se dosud pořádně nepodařilo zjistit, co se té osudné noci vlastně stalo. Někteří se nechali slyšet, že si zkrátka se smrtí tak dlouho zahrával, až si pro něho přišla. Fakt, že zpěvák neměl v úmyslu ten večer odejít z našeho světa, potvrzuje řada dalších nesporných informací. Na začátku roku 2010 se mu začalo po delší době zase dařit. Navíc sám do médií hlásal, jak šťastné období prožívá po boku milované ženy a dcerky Noemi. A v neposlední řadě pár dní před tragickou smrtí vydal nové album V bludišti snů, které bylo podle kritiků velmi dobré.

Ve stínu katedrál

Navíc měl spoustu smělých plánů. Chtěl například nahrát novou píseň se symfonickým orchestrem. Nic z toho už ale nestihl. Třetí červnový den pak bolestí zlomená rodina, přátelé a fanoušci dali milovanému Petru Mukovi na českokrumlovském hřbitově poslední sbohem. Doufejme tedy, že nyní má po letech trápení s krutou nemocí konečně klid a že odpočívá někde v oblacích ve stínu katedrál.   .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden